Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a helyes légzéstechnika...

Mi a helyes légzéstechnika futás közben?

Figyelt kérdés
Sokszor azért kell megállnom, mert kiköpöm a tüdőmet, és szúr az oldalam, pedig az izmaim még bőven bírnák a terhelést. Nyilván a légzéssel van baj...
2008. aug. 24. 13:38
 1/3 anonim válasza:
100%

Nagyon fontos a helyes légzéstechnika, de nem csak azon múlik, hogy jól is érezd magad közben. Fontos, hogy olyan tempót vegyél fel, amit bírsz is. Ha nem vagy olyan szinten, hogy már bírod a terhelt futást, akkor inkább próbálj meg felvenni egy bizonyos tempót, ami nem megerőltető, bármennyire tűnik könnyűnek az első tíz percben, fél óra múlva már hálás leszel érte.

Légzéstechnikailag én úgy tanultam, hogy figyelni kell az egyenletes légzésre, körülbelül ugyanannyi ideig kell tartania a belégzésnek, mint a kilégzésnek. Én egy saját ritmusra számolok négyig belélegzéskor, majd ugyanazt a ritmust követem kilélegzéskor (évekig futottam, nekem bejött). Arra is oda kell figyelni, hogy a légzésed ne legyen felületes, ne legyen túl gyors, mert akkor a túl sok beáramló oxigén miatt beszédülhetsz, viszont ne is legyen túl lassú és ritka, mert akkor pár percen belül kifulladsz, kapkodni fogod a levegőt és esélyed nem lesz az eredeti ritmust követned.

2008. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az oldalad nem az miatt szúr, mert rosszul veszed a levegőt, hanem azért mert nem melegítettél be rendesen és. A léped fáj, mert az ott található vértartalék hirtelen került a véráramba a fokozott terhelés hatására.
2008. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

egyszeu probald meg hogy orron be lelegzel es szajon ki

es ne szuszogj a szadon mert nagyon hamar elfaradsz

2008. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!