Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bruce Lee mennyivel nyomhatott...

Bruce Lee mennyivel nyomhatott fekve?

Figyelt kérdés

2015. febr. 20. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb. 170 kg-ot.
2015. júl. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eztet honann veszed valaki mondta vagy cikben olvastad ? Mer ez elég nagy súly egy 60kgs emberhez
2015. júl. 9. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg, csak tippeltem. Abból indultam ki, hogy egy 75-80 kg-os, rendszeresen, napi több órát súlyzókkal is edző testépítő (egyébként átlagon felüli) ember képes 150 kg-ot fekve nyomni. Bruce Lee, a maga 62-64 kg-jával minden idők egyik legerősebb embere volt, a testméreteihez képest! Szerintem képes volt ő is 150 g-ot fekve nyomni. A 170 kg talán, de nem is érdekes, mert Lee edzésprogramja nem az izmok méretének növelését célozta meg, hanem az izmok minőségét, a rugalmasságot és az erőátvitel gyorsaságát.
2015. júl. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Masutatsu Oyamáról, a kjokusin karate megalapítójáról lehet olvasni, hogy 220 kg-ot nyomott fekve! Oyama kb. 85 kg volt. Bruce Lee legjobb "versenysúlya" 63,5 kg volt. Ha Oyama 85 kg-osan 220 kg-ot nyomott fekve, akkor a súly/erő-arányokat és a mindkét félnél ismert edzési időket tekintve (mindkét harcművész az edzés megszállottja volt) Bruce Lee egészen biztosan tudott 150-160 kg-ot fekve nyomni. Talán 160 kg volt nála a max. Tény, hogy mindkét harcművész hatalmas, emberfeletti erővel rendelkezett. Mivel Lee-t minden idők egyik legerősebb emberének tartják a testméreteihez képest, ezért súly/erő-arányokat tekintve lehet, hogy felülmúlta Oyama mestert, és kinyomhatta akár a 170 kg-ot is. De ez nem biztos. 160--ig biztos, hogy kinyomhatta a súlyt.
2016. okt. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!