Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azt olvastam, hogy a zsírégeté...

Azt olvastam, hogy a zsírégetés csak 25-30 perc után kezdődik. Ezek szerint napi fél óra kocogással nem érek el semmit?

Figyelt kérdés
2008. aug. 21. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
hát szerintem ez baromság, a nap 24 órájában égeted a zsírt.
2008. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Én is olvastam ezt, több helyen is. Node várj! Az a lényege, hogy azzal úgy beindítod a zsírégetést, hogy utána még két órán keresztül égeted.

Amúgy meg szerintem jó a fél óra kocogás. Gondolj bele. Sokkal több, mintha egyhelyben ülnél a gép előtt!

2008. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Efy fitnessel foglalkozó oldalon találtam egy hasonló kérdést. Itt a válasz rá:


"Valóban, intenzív testmozgás, edzés során nem rögtön az edzés kezdetekor kezdődik a zsírégetés. Mikor edzeni kezdesz, szervezetedben a mozgás megkezdésekor ún. oxigén-adósság alakul ki - szív-és vérkeringésednek + légzőrendszerednek adaptálódnia kell a terheléshez (sok izom kezd el az átlagnál intenzívebben működni: ezeket el kell látni energiával és oxigénnel, ehhez viszont a szívnek több O2-dús vért kell kilöknie a nagy vérkörbe, az izmoknak viszont ebben a részleges O2 hiányos állapotban is energiához kell jutniuk az összehúzódáshoz).


Mivel a "zsírégetés" csak oxigén jelenlétében lehetséges, az izmok a bennük raktározott glikogénből "szolgálják ki" magukat. Hogy ez mennyi ideig fedezi az E-szükségletet? Ez nagyon egyéni: van akinél már a mozgás 10-20. percétől beindul a zsírégetés, van, akinél később! Ezt ne úgy képzeld, hogy teljesen elfogy a szén-hidrát, na, akkor jöjjenek a zsírok! A szervezetben - és az élettanban - nincsenek élesen meghúzható határok, inkább csak zónákról beszélhetünk: vagyis a fogyóban lévő glikogén mellett szép lassan elindul a zsírok oxidációja is - a kettő jó ideig párhuzamosan zajlik! Ami pedig a jó hír: a zsírégetés az edzés befejeztével is "pörög" tovább, mégpedig a keletkezett O2 adósság következtében enyhén megemelkedett pulzusszámnak köszönhetően és lecsengése annál hosszabb ideig tart, minél intenzívebb volt az edzés."

2008. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Ez igaz, de a kocogás nem intenzív edzés. 20-30 perc alacsony intenzítású edzés pusztán időpazarlás, semmit sem ér. Az alacsony intenzítású (aerob) edzést sokáig kell végezni és az edzés utáni zsírmetabolizmust serkentő hatása még így is minimális. (néhány óra)

A magas intenzítású (kardio) vagy intervallumedzés már eredményes lehet napi 30 percben. De itt tényleg magas pulzusszámon kellene dolgozni. Ez nem kocogás !

A zsírlebontás üteme 12-24 órával az edzés után is magasabb értéket mutat a normálisnál, tehát még alvás közben is több kalóriát éget el az ezt alkalmazó sportoló.

Érdekes, hogy a zsírégetés ütemének (alapanyagcsere) növelésére a legjobb megoldás az intenzív, teljes testre végzett nehéz súlyzós edzés. Hatása még edzés után 48-72 órával is kimutatható.


Leginkább ezt illetve az intenzív kardióedzést ajánlanám fogyáshoz. Az alacsony intenzítású aerob edzéseket álltalában akkor végzik, amikor komoly kalóriamegvonásos diétát (közel 0 szénhidrát) folytatnak, amikor is az intenzív edzést képtelenség elvégezni.

De ezek mindíg csak rövid időszakok, például sportolóknál, életmódszerűen nem egészséges és nem is ajánlott ilyen diétákat követni.

2008. aug. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Na nekem ne mondja senki, hogy fél óra intenzív kocogás (mert ha nem intenzív lenne, akkor ugye sétálgathatnánk közbe) nem jó semmire! Én ezt nem hiszem el! Lehettek itt tudományosak, de a semminél mindig jobb lesz az edzés!
2008. aug. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!