Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hova érdemes inkább ütni,...

Hova érdemes inkább ütni, fejre, vagy gyomorra?

Figyelt kérdés
Tanulok önvédelmet, és általában gyomorra, meg bordákra támadok. De, mindenki azt mondja a fejre támadjak. Miért? Az jobban fáj? Vagy megszédül az illető, és elszaladhatok? Mert, nekem sokkal jobban fáj, ha izomból gyomron vágnak, mintha fejen. Vagy nem mindenki van ezzel így?
2010. febr. 3. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
A herét javaslom. Lányokat meg nem bántassz, ha nem vagy páhászt.
2010. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
igen, utcán ha a helyzet adja, akkor első a tökön rúgás, majd én rögtön rádupláznék egy állkapocsra mért ütéssel. A homlokát és koponya részt nem érdemes támadni, mert könnyen eltörhet a ujjad. Ha állra betalál egy egészséges ütés, az a minimum, hogy megszédül (kesztyűvel is, nemhogy puszta kézzel). Gyomorra és bordákra én csak akkor ütnék, ha túl közel kerültem valamiért hozzá. Meg persze vannak a rúgások, ha tanultad őket és tényleg megbízhatóan mennek.
2010. febr. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Sokszor kerülök sajnos olyan helyzetbe, hogy meg kell védenem magam. Elvből nem kezdeményezek, szóval nekem mindig az ütés hárítása az első.

Mostanában sok "felrúgok a fejedig" harcossal találkozok, ebben az esetben a vállamra szorítom a lábát, majd térden rúgom, ennyi bőven elég, meg se tud mozdulni.

Ha csak meg próbál beszúrni ököllel, akkor blokkolom, elütöm a kezét és kontrázok egy állkapocs lazítással, majd gyomor, utána felütés ... állkapocs törni fog.

Ha tiszta erőből üt akkor elhajolok, továbbrántom az ütést, ezzel elveszti az egyensúlyát, egyből lehet kontrázni fejre.

Remélem segítettem valamit.

2010. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha gyomron ütsz valakit, a legtöbb esetben szerintem hatásosabb mint a fejre, kivéve ugye amikor valakinek erősek a hasizmai és főleg ha be is feszíti.
2010. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
orr, szem, száj a legpraktikusabb, természetesen az áll, lengőborda találatok látványosabbak, de azokat viszont könnyebb is levédeni
2010. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
73%
Ha a kérdésed edzésre szól, akkor érdemes kombinálni a fej és test ütéseket. Ezzel megosztod a figyelmét a másiknak. Utcán viszont szerintem hanyagold a testet. Felmegy az adrenalin, nem fogja annyira érezni. Fejre hatásosabb, és használd a könyöködet, térdedet.
2010. febr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hasba, lehajol és fejbe térdeled és már kivan ütve a csávókám.



Hasznos volt a válaszom?

2010. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha jó igényesen gyomron küldesz vkit az többet nem kel fel az biztos:)
2010. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
álcsúcson bármien kicsit is ütsz attól megszédül az hanyadt dobja magát
2010. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

önvédelemnél semmi értelme a testet támadni. nincs stophatása.

Puszta kézzel a fejet is okosan kell ütni. a koponya nagyon kemény, ököllel ütve el is törhet az ujjad. ököllel csak állkapocsra ütnék, inkább hammerfistekkel operálnék, vagy tenyértővel (egyenesnél pl faszán bele lehet kapni az ellen szemébe is ekkor, ezután azt csinálsz amit akarsz)


vagy az ultimate megoldás: hajánál fogva lehúzod a fejét, és kalapács(ok) tarkóra.

2010. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!