Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért szúr az oldalam a futás...

Miért szúr az oldalam a futás közben? Mit kell csinálni hogy ne szúrjon?

Figyelt kérdés
2014. dec. 14. 02:51
 1/3 anonim ***** válasza:

"Szia! Az orvostudományban mai napig nincs egyértelmű magyarázat.

Egyik verzió: a hirtelen szokatlan megerőltetésre a szervezet vészreakcióval válaszol és a lépből minden vér kiáramlik, hogy jobb legyen a szervezet vérellátása. Belek erei is összeszűkülnek kevesebb vér jut oda, csökken a bélmozgás és a futás hatására bekövetkező ritmikus mozgás a belekben levő levegőt felfelé áramoltatja, megfeszíti a bélfalakat és ez okozza a szúró fájdalmat.

Másik verzió: a légzéssel igénybe vett izmok húzódása okozza a fájdalmat, ami a fokozatos edzettséggel eltűnik.

Harmadik verzió: helytelen légzésritmus: ugyanannyi ideig kell kifújni a levegőt, mint amennyi ideig belélegzünk.

egyéb: olyat is olvastam már, hogy összefügg a futás előtti étel és folyadékfogyasztással.


Persze az is lehet, hogy mindegyik verzió igaz és ezekből áll össze.


Viszont a megnyugtató tények: csak kezdő futóknál van, egy -két éve futó személy már csak ritkán tapasztalja, hogy szúr az oldala. (például bemelegítés nélkül elkezd a futó vágtázni)

Az oldalszúrás megelőzése, elkerülése: bemelegítés, lassabb tempó, odafigyelés a légzésre.


Mindenfajta feltételezésről írtam, kiváncsi vagyok mások véleményére, tapasztalatára is."


[link]

2014. dec. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hát én 15 éve futok, és a mai napig 2-3 km után szúr az oldalam, pedig versenyen, van hogy 40-60km-t is lefutok... ha ilyen típusba tartozol, hozzá kell szokni, én ifjú drogos koromban meggyőztem magam róla, hogy ez annak a jele, hogy még élek, így még örülök is ha érzem.
2014. dec. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Vedd ki a kést a kabátodból.
2014. dec. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!