Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A krav maga vagy az aikido a...

A krav maga vagy az aikido a hatékonyabb, ha meg szeretném védeni magam?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
KM
2014. okt. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én aikidózok más sok ideje és amíg azt elsajátítod az egy hosszú folyamat. Tökéletes összhangba hozza a tested és egy nagyon jó érzés, viszont rá kell szentelni az időd, engergiád é kitartásod
2014. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 aikiboxer ***** válasza:

Az aikidóval, ha nem tanulsz mellette ökölharcos stílust, nem fogod megvédeni magad.


A krav magával erre több esélyed van. De ha meg szeretnél tanulni bunyózni, akkor kellene járnod valamilyen ökölharcos stílusra, ahol megtanítanak bunyózni. Lehetőleg olyanra, amelyen van puhakesztyű-fogvédő, azaz box, thai box, kick-box vagy savate.

2014. okt. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az aikido-t még nem próbáltam, arról nem tudok nyilatkozni.


A krav nem tanít meg "boxolni". Így, ha nem jön be a meglepetés jab-cross-tökös (pl. lepattan a "támadó játékos" blokkjáról) / vagy a "megyek mint a gőzgép" (szöget vált a rút ellen és keresztbe ver), akkor - szerintem és csakis szerintem - bajban lehetsz a Kravval. Jó megoldásai vannak, de alapozz valamilyen küzdőstílussal (box, kick / muay-thai /savate... stb. ami jól esik) mielőtt belekezdesz.

2014. okt. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Edzotol nagyon sok fugg.Hiaba mesz te a legjobbnak hitt kuzdosportra ha egyszeruen az edzonek nincs rutinja.Magaban az elmelet keves gyakorlati tudas nelkul.Nalunk Pl krav magan boxolunk is.De en nemigen lattam meg olyan youtubos videot ahol kravon rendesen utottek volna a tanoncok.MJoforman sehol se tratjaka kezuket a test mellet..Szoval ez van :)
2014. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Az első Krav (próba)edzésen, ahol jártam, egy alap blokkal (kétkezes cover + térd kitesz - nem léptem/mozdultam bele, nem volt counter / távolság-zárás vagy lefordulás, csak "kitettem") nem tudtak mit kezdeni (még az edzők sem). Végül kijelentették, hogy így egy támadó nem viselkedik (mivel "meglepjük" a jabcrosstökössel). Nálunk pl. úgy alakult ki a küzdelmi reflex (Thai), hogy ha nem tudom mi jön (de nagyon jön) akkor coverben belerobbanok és megoldom könyök-térddel (vagy szöget váltok, elhátrálok...). Egy picit ledöbbentem... de egy másik edzés tényleg nagyon jó volt (Bp. belváros, Rózsa úton - ha jól emlékszem). Oda szerettem lejárni.
2014. okt. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 oliver25 válasza:
Az Aikido bár harcművészet, önvédelmi képzés nem célja elsősorban. Valóban sok idő (sok-sok év) kell ahhoz, hogy (esetleg) használni tudjad arra is.
2014. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Èn aikidóztam, hamar lehet ott fejlődni ès nagyon jól átmozgatott,ha az utcán rádtámadnak viszont a krav maga hatèkonyabb szerintem.
2015. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!