Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam:taekwondo,...

Melyiket válasszam:taekwondo, aikido, ninjutsu vagy karate? 18l

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy alaposan átmozgasson, kifárasszon és emellett legyen benne valami "látványosság, szépség". Versenyszinten semmit nem akarok vele kezdeni, csak egy mindennapokban is hasznos elfoglaltság kellene, márpedig egy kis önvédelem és jó állóképesség sosem árt.


Nem baj, ha nem kímél, bírom én a terhelést. :D Nem áll távol tőlem a sport(úszás, futás, versenytánc), de kűzdősportban nincs még tapasztalatom. Ugye nem késő elkezdeni?


2014. aug. 27. 21:52
 1/8 aikiboxer ***** válasza:
Azért pont ezeket, mert ezek vannak a közelben?
2014. aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én a helyedben karatére vagy taekwondora mennék de a tkd látványosabb valamennyivel
2014. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek tetszettek meg leginkább, meg ezeket ajánlották mások. Földharc meg box nem igazán vonz, inkább olyant választanék, ahol nincs olyan nagy hangsúly az ütéseken, változatosabb.
2014. aug. 27. 22:12
 4/8 aikiboxer ***** válasza:
Akkor próbáld ki mind a négyet, és amelyik megtetszik, csináld azt. A leírásod alapján pont a pusztakezes küzdelem két legfontosabb elemét akarod hanyagolni (ütés és földharc), ezek után nem küzdősportot szeretnél tanulni csak valamit mozogni. Talán a nindzsuccu a legváltozatosabb, van benne minden + két tucat fegyver is.
2014. aug. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, nem hanyagolni szeretném, csak nem akarom, hogy egy edzés csak ütésekből álljon. Voltam boxedzésen, valahogy nem fogott meg, hiányzottak a rúgások és fogások. Ez nagyon zavart.
2014. aug. 27. 23:08
 6/8 aikiboxer ***** válasza:
Mindegy mert az általad felsoroltak egyikén se fogsz megtanulni ütni, így gyakorlatilag küzdeni se tanulsz meg rendesen. Ahhoz, hogy rendesen megtanulj ütni, zsákolás meg puhakesztyűs/fogvédős kesztyűzés szükséges. Ettől még lehet rúgni, például a thai box, kick-box, savate (= francia box) is rúg, de azért megtanulnál ütni. Ha már küzdősport.
2014. aug. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

tkd


egyik se jó önvédelemre, de ez a elgesélyesebb és legaktívabb lábmunkás = fárasztó.

a többit olyan szinten oktatják, hogy pénzkidobás. ráadásul a tkdben eleve vannak japán elemek, csak kirostálva.

2014. aug. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ambur T. Attila ***** válasza:
Én Ninjutsuzok, és nálunk megütjük egymást. Az edző nagyon komolyan veszi ezt. Pesten vagyunk, üsd be a googleba, és megtalálod. Próbáld ki, az első hét ingyen van...
2014. aug. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!