Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez a multivitamin-kombó elég...

Klanwarrior kérdése:

Ez a multivitamin-kombó elég lesz, vagy maradjak a réginél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves, 180cm-es, 70kg-os fiú vagyok, kb 10-12% testzsírral. Egy ideje edzem, Calisthenics-et végzek.


Multi-Pro Plus-t kezdtem el szedni(+ ízületvédő(J-x comlex)) pár napja, de ugye úgy elég nagy költség lenne, hogy minden hónapban Multi-Pro Plus + évente 2*2 hónap ízületvédő, így havi ~9.000 ft-ból jönnék ki.

Szóval. Edzésnapokon ezt a kombót szedném, nem edzésnapokon pedig Mega Daily One Plus + Vita-C 1100 + 1000mg Omega 3 + CaMg(mindegyikből a Scitec-eset) :) Így kb havi 12 nap nem edzek, és 6000ft alá vinné a költségeket/hó, csak nem tudom, hogy ez így a szervezetemnek jó-e. Szerintetek elég a Mega Daily One Plus + C + Omega3 + CaMg(esetleg +Q10) nem edzésnapokon, vagy hanyagoljam ezt a kombót?


Továbbá az ízületvédőkről azt hallottam, hogy kúra szerűen is fogyaszthatók, tehát nem kell egész évben folyamatosan szedni. Ti mit gondoltok?



2014. aug. 16. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem naturálban elég lehet a 2. variáció is, a legfontosabbak nyilván egy közepes multi (MDOP), mellé hozzácsaphatsz C-vitamint, az Omega3 nagyon fontos, a CaMg szerintem elhagyható, helyette a téli időszakra D-vitamint ajánlok, ősszel érdemes elkezdeni szedni, mikor csökken a napfénytartam.


A Multi Pro egy nagyon jó termék, de a fontosabb alkatrészeket összedobálva olcsóbban jössz ki, 15 évesen pedig elég ez is.


Egyébként meg gratula az értelmes gondolkodásért ennyi idősen, jó a gondolatmeneted.

2014. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elég alatt azt értem, hogy akár kizárólag a 2. variációból megoldani, pak nélkül.
2014. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszodat, igazából a tiedet vártam, Sandorzsolt-ét vagy ddrake-ét, a Ti szavaitokra adok a leginkább :)


Nagyon örülök, hogy ezt így is meg tudom oldani, már csak az ízületvédő-re lennék kíváncsi, hogy tapasztalaitok szerint elég-e kúra szerűen alkalmazni, vagy pedig folyamatosan ér csak valamit?

2014. aug. 16. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég a mega daily one az általad írt kiegészítésekkel. Q10 már nem muszáj mellé. Az ízületvédőket nagy mennyiségben kúraszerűen használd, de kisebb mennyiségben mehet akár folyamatosan is. De jobb kúraszerűen nagyobb dózisban.
2014. aug. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Évi 2-3x érdemes, ahogyan sandorzsolt írja. A Muscleteamnél van egy Joint x-nél erősebb, de olcsóbb termék, 90 tabletta valami 2900 forintért, nagyon megérős.
2014. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszokat, akkor ezentúl arra fogok átállni, amint ez elfogy, kevesebb benne a Glükozamin és a konditring, viszont 2,5x annyi MSM és még 500mg Zöldkagyló kivonat, ami ha jól tudom, ízületi gyulladásokra van! Nagyon köszönöm! :)


A termékeket Zöldpatikában veszem, így nincs kiszállítási díj + 10 nap várakozási idő, nagyon remélem, hogy ott is van ilyen Joint-90db készítmény, mindenképpen megfogadom a tanácsotokat!

2014. aug. 16. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!