Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok futáshoz?

Mit tanácsoltok futáshoz?

Figyelt kérdés
Most a héten kezdtem el futni hosszú idő (kb. 1év) után ismét, és nagyon nehezen megy. Haladó futók tudnátok pár tanácsot írni egy kezdőnek? Azt olvastam, h a pulzusom 120-140 között kell, h legyen. A pulzusmérőóra viszont elég drága. valami helyette?
2014. aug. 5. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A légzésedet tartsd irányítás alatt, akkor a levegő nem fog beszorulni, és orron be, szájon ki. Ezen kívül csiszold a futási technikád, és fokozatosan növeld a távot.
2014. aug. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, a légzéssel baj van
2014. aug. 5. 22:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Én, amikor hosszú távokat futok, 3 lépés alatt be, 3 alatt ki szoktam fújni. Sprintnél általában ez bőven nem elég, olyankor teli tüdőből. :D
2014. aug. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pár ezerért van olyan pulzusmérő, ami igaz nem sokat tud, de futás közben látod, hogy mennyi a pulzusod (+ az átlagot megjegyzi, stopper, szóval csak alap funkciók). De tényleg elég az is, ha a légzésedre figyelsz. Ha tudsz közben kifulladás nélkül beszélgetni, akkor jó vagy.
2014. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
#4-es válaszoló. Tudnál légyszíves ilyen órát linkelni nekem, ha megkérlek? Ennyiért sehol sem láttam mostanában, és szeretnék venni egyet.
2014. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, itt van például ez:

[link]

Pont ilyet vettem én is vagy másfél éve. Ez a Tesco saját márkája, kb. 3000 Ft volt.

De 5-10 ezer körül van a Hervisben is (szintén saját márka, X-Fact vagy ilyesmi a neve), és gyakran az Aldi és Lidl is árul ilyen alap pulzusmérőket, hasonló árban.


Arról megoszlanak a vélemények, hogy mennyire érdemes ezekre pénzt áldozni. A drágák biztos, hogy megbízhatóbban mérnek, és többet tudnak. Az enyém mutatja a pillanatnyi pulzust, van egy szabadon beállítható pulzuszóna és három gyári. Megjegyzi a minimumot, maximumot, és hogy a zónában/alatta/fölötte mennyi időt töltöttél.

Nekem igazán csak kipróbálásra kellett, ennyiért megérte, nem is használom túl sűrűn azóta sem, mert a telefon+app lényegében minden mást mér a pulzuson kívül.

2014. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Köszi a gyors választ! :))
2014. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!