Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy 15 évesen...

Lehetséges, hogy 15 évesen tönkre vágtam magam?

Figyelt kérdés
Mindenkinek szeretném a segítségét kérni! Az egész ott kezdődött, hogy 12,5 éves koromban elkezdtem a súlyzós edzéseket. Guggoláson és felhúzáson kívül gyakorlatilag mindent csináltam 5 hónapig. A súlyok nem voltak túl magasak, a technikám jó volt (fekve pl 30 kg volt a max). Aztán 5 hónap után abbahagytam, mert egy kicsikét fájt az alkarom. 7 hónap pihenő után újra elkezdtem ekkor 6 hónapig edzettem rendesen és eztán lustaságból hagytam abba. Ezután 10 hónap pihenő majd 6 hónapig edzettem de ezt már nagyon komolyan vettem étrend is megvolt mellé + multivitamin rengeteg gyümölcs zöldség ekkor voltam kereken 15. 6 hónapig edzettem és itt vagyok most. a vállam a könyököm és a csuklóm rohadtul kattog, ropog, néha fáj 1 hónapja a konditerem közelébe se nézek de nem igazán javul a dolog. Itt jönne a kérdésem: Szerintetek mit kellene most tennem? várni akár 1-2 évet és a szervezetem rendbehozza magát? orvos? nagyon megijedtem mert imádok edzeni és ezt az egész életformát, megpusztulok ha nem folytathatom soha többé. Előre is köszönök mindenféle segítséget!

2014. jún. 26. 05:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szedned kellene izületvédőt.
2014. jún. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Kalcium,magnézium,orvos... :/
2014. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor látok tizenéves srácokat, de felnőtteket is, hogy alig érnek be a terembe, 2 perc múlva már azt látom, hogy max. súllyal nyomnak fekve.Hidd el, hogy a bemelegítés nem dísznek van.Feltételezem, hogy te is szartál az egészbe.Jó hír viszont az, hogy 18 éves korodig igenis képesek regenerálódni az izületek szövetei mert eddig képződnek új sejtek.Ez az amit biztosan tudok mert én is eszetlenül sportoltam 15 évesen és a csuklóizületeimet én is fájlaltam abban az időben.
2014. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom a gabonafűlevet, nekem megoldotta a problémát (én magamnak termesztem).

Illetve a kendermag is jó, csak ne pörkölt legyen. Nem csak ezek jók természetesen, de én ezt a kettőt használtam nagy mennyiségben ( a kendermagot még régebben ízületi gyulladásnál). A lényeg, hogy meglegyen minden ásványi anyag és vitamin, ami kell a szervezetnek. Az ízületeknek ez kritikus fontosságú.

2014. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aikiboxer ***** válasza:
Én is okossággal jövök, szerintem kellene valamilyen olyan sportot is csinálnod, amely átmozgatja a testedet rendesen, mint például úszás vagy boksz, vagy egyszerűen csak nagyon intenzív fél órás torna a súlyzózás előtt.
2014. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!