Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az első héten többet kéne...

Az első héten többet kéne fogynom nem?

Figyelt kérdés

Alapanyagcsere fölött 200-al eszem, makrók tök jól be vannak a hirllítva. Heti 3-4 súlyzós és 3 hiit edzésem van ( van pihenőnapom is), de az első héten csak 40dkg-ot fogytam. Már csak a vízveszteségnek is többnek kéne lennie nem?

Vagy hirtelen nagy terheltség miatt ( az edzések) sok vizet tartok vissza?

Centiben egyedül a derekam változott, de az is keveset, csak 2cm-t kb, ami éppen csak annyi, hogy nincsen tele a hasam.


Mit csinálok rosszul?


Makrók:

180g ch, 38g zsír, 140g fehérje


Edzések után visszatöltök : 30g gyors fehérje és 25g vitargo


2014. jún. 9. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Még csak egy hét telt el légy türelemmel.
2014. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt sem tudjuk, hogy férfi vagy nő vagy, hogy hány centi vagy és mennyi a súlyod!

Bár ez utóbbit nagyjából ki lehet számolni...


Gondolom az edzés utáni fehérjét és vitargot is belekalkuláltad az összmakrobeviteledbe!


4x180=720

9x38=342

4x140=560


720+342+560=1622


Vagyis 1622 kcal-t viszel be naponta, és azt mondod, hogy ez 200-al van az alapanyagcsere felett.

Akkor (és ez csak becslés) olyan 60kg körül lehetsz.

Vagyis annyira nagyon nem vagy kövér, hogy az első héten valami iszonyatos nagy súlyvesztés következzen be!


Mivel az optimális fogyás 1kg/100testsúlykilogramm hetente, ezért neked ez a negyven deka egyáltalán nem olyan rossz (bár lehetne kicsit jobb is). Ha minden héten így haladsz, akkor a nyár végére ledobhatsz egy ötöst, úgy hogy abból csak nagyon kevés lesz az izom.

Tehát ne elégedetlenkedj! Jó lesz ez!


Mit csinálsz amúgy rosszul? Azt írod, hogy a "hirtelen nagy terheltség (edzések)". Na ez már rossz! A jelszó a fokozatosság, elvtárs!


Egyébként egy súlyzós edzéssel eléghetsz óránként 300kcal-t, ha nagyon intenzíven csinálod, akkor 500kcal-t.

Szóval olyan nagyon sokkal nem vagy az alapanyagcseréd alatt. Később ha még negyven deka sem fog lemenni, akkor még vághatsz a ch-bevitelen.

Vagy beiktathatsz aerob-edzéseket.


Ezt egyébként nem is értem, hogy mi az hogy van 3-4 súlyzós és 3 hiit (HIT? vagy nem intervallra gondoltál véletlenül?) edzésed. A HIT edzés is súlyzós!


Szóval ez így nincs rendben.

Három súlyzós edzésed legyen csak, mellé pedig vagy 3 intervall, vagy aerob, ami viszont mehet szakadásig (akár naponta kettő is).

2014. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

160/60 vagyok. Nő.


Igen, intervall kardióra gondoltam, bocsi.


Mindent beleszámolok a napi kalóriabevitelembe, de edzés napokon plusz fehérje és a vitargo az 1600 kacl-on felül megy, szóval edzésnapokon 220 kalóriával több a bevitel.

2014. jún. 9. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor egészen jól kiszámoltam/megbecsültem a súlyodat, nem?


Szerintem jó az irány. De azért abba gondolj bele, hogyha egy súlyzós edzésnapon 1842 kcal-t viszel be a szervezetedbe, akkor még az is elképzelhető, hogy nem is leszel aznap kalóriadeficitben.

Mert ugye 1400 körül van az alapanyagcseréd, egy súlyzós edzés meg nem is minden esetben éget el több mint 400kcal-t. De ha nagyon intenzíven csinálod, akkor is olyan kicsi lesz a kalóriadeficit, hogy az csak nagyon, de nagyon lassú fogyáshoz vezet.


Eddig végül is minden rendben van, de ha nem fogysz, akkor vissza kell egy kicsit venni a ch-ból.

2014. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát jól számoltad ki az tuti (:

Akkor azt mondod, hogy az edzésnapokon az 1600-ba sűrítsem bele a plusz fehérje+vitargo kombót? 1600 alá nem szeretnék menni.


És napi 2 intervall is mehet?( A monoton kardiót nem szeretem bár van szobabiciklim.) Ezek nálam 20-25 percesek, tényleg meghalok a végére. És súlyzós edzés után rögtön mehet? Pl ha lábnapom van akkor is?

Heti hány pihenőnapot kell tartani, hogy elkerüljem a túledzettséget?

2014. jún. 9. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, a tápkieget is bele kell számolni. Nem kell edzésnapokon több kcal, menjen minden nap ugyanannyi; 1600 kcal.

Intervallból nem kéne heti háromnál több, mert még túl sok izmot veszítenél. az aerob az ugye más tészta.

Elvileg mehet súlyzós edzés után is, de jobb külön napokon;

Hétfő: súlyzós, kedd: intervall, szerda: súlyzós, csüt.:intervall, péntek: súlyzós; szombat: intervall, vasárnap: pihenő.

2014. jún. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! (:
2014. jún. 10. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!