Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben hogy lendültök...

Futás közben hogy lendültök túl a holtponton?

Figyelt kérdés
1 hónapja futok intenzíven előtte is mentem csak ritkábban. Egész jól megy szerintem 5 km-ert futok. Nem egybe meg meg állok. Csak 2 kilóméternél van egy holtpontom amikor muszály vagyok megállni. Mit csinálhatnék?
2014. jún. 4. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlással menni fog. Én sem tudtam régebben sokat futni, de mostmár 2*30 percet tudok, 5 perc szünettel. Mikor először sikerült ennyi, az úgy volt, hogy fél óra után megálltam, az 5 perc szünetre, és nem akartam újabb fél órát. De aztán elindultam, és nem volt kedvem busszal hazamenni, de még kb 15 perc kellett volna. Végül hazafutottam, a "ha beledöglök akkor is hazafutok" mentalitással. De szerintem valójában a gyakorlás és nem ez a hozzáállás a kulcsa a fejlődésnek.
2014. jún. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok, ha már elindultam, akkor nem fogom a felénél otthagyni, mert minek? :D

Amúgy a megállás nem hiba, csak folytasd is.

2014. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ne add fel, járj el rendszeresen futni, és egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy nem kell megállnod.

én 3 hónap alatt jutottam el odáig, hogy 10km lement egyben, és 4és fél hónap után bevállaltunk egy maratont...

amit másnap nagyon megbántunk :D

2014. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem soha nem adom fel. Csak jó lenne egy picit többet bírni. De akkor türelmesebb leszek magammal. A megállásokat is elfogadni és arra gondolni, hogy nem lesz ez mindig így. :-) Akkor talán azt a stratégiát választom, ha érzem, hogy fáradok akkor egy picit tovább futok 1-2 méterrel, hogy tudjam növelni az egyben lefutott távot. 5 km-ert futok mindig, úgy hogy megállok de így vagy úgy végig megyek a távon.
2014. jún. 4. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!