Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ezzel az edzéssel formásan...

Ezzel az edzéssel formásan fogyhatok?

Figyelt kérdés

A testtömegindexem normális, 170cm-hez vagyok 54 kiló. Viszont aránylag hülyén nézek ki,mert a hasam,csípőm,kezem zsíros,a lábaim,fenekem vékonyak,lapos..

Tudom,hogy nincs helyi zsírégetés,viszont szeretném a hasam leadni úgy,hogy a lehető legkevesebbet fogyjak az alsó végtagjaimból.Azokkal sem vagyok megelégedve,oda erősödnék,de a fogyás nekem most fontosabb a bikini szezonra,szóval az az elsődleges.Centiben úgy 3-4-et kéne derékról,csípőről,hasról,karból sem ártana.


Az edzéstervem:

Hétfő,szerda,péntek: 70 perc kardió,hasizom

Kedd,csütörtök,szombat: súlyzós edzés karokra,farizomra,combra


azaz :

bemelegítésként 40 perc kardió

kicsit pihenek 5-10 percet,összeszedem magam

majd hasizmozással kezdek

ezután kézre jönnének gyakorlatok,hogy

1x 15 db közepesen nehéz súllyal "bemelegítek"

majd 2x 15-el folytatom megemelt súllyal

és a legutolsó ismétlés 1x 12 vagy,ha megy 15 is még nagyobb súllyal

legvégül ugyanígy lábra, sorrendben (mivel nekem a popsim nagyon fontos,hogy formás maradjon):

guggolás kézisúlyzóval, 1súllyal végig 4x15

kitörés 1 helyben kézisúlyzóval,1 súllyal végig 4x15

farizom gép (amikor a lábamat hátra tolom géppel)

combhajlító felfele

tárogatógép

és végül térdelve súlyzót teszek a combhajlatba és emelgetem fel a lábaimat,de ezt 1 súllyal végig 4x15ös tartományban


Súlyzós edzések után fehérjeturmix, egyébként minden edzés előtt L-carnitine.


Étrendben a megengedett szénhidrát mennyiségem 54 kilóhoz 60-ra gondoltam,ami 2 szelet graham toast kenyérből (reggelire vagy ez,vagy zabpehely+2 dl tej+ edesito+ 1 ek holland zsírszegény kakaópor)és rizsből áll.


Kalóriát is számolok mellé.


2014. máj. 17. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy nincs helyi zsírégetés, akkor ne várd, hogy irányítottan lehet fogyni. Nem tudod szabályozni a zsírleadás helyét. Nincs olyan, hogy csak hasból fogysz, de lábról meg nem. Szóval ez eleve irreális elképzelés.

Amit tehetsz: kőkemény súlyzós edzések, megemelt fehérjebevitel, kevesebb ch, elég zsír (igen ez is kell!), és aerob edzések is a súlyzós mellé. És majd a többit meg eldönti a genetika. De irányítani nem tudod, hogy honnan mennyi menjen le.

2014. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem azt írtam,hogy semmit, hanem,hogy a lehető legkevesebbet :) tudom,hogy onnan is fogok,csak minimalizálni szeretném a veszteséget :)
2014. máj. 17. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:
De nem tudod sajnos. Genetika, hogy ki, honnan, milyen ütemben ad le zsírt. Izommegőrzésre jó a súlyzós edzés és az emelt fehérjebevitel. de azt hogy melyik testrészedről mennyi zsír menjen le azt nem tudod szabályozni.
2014. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Felesleges amit leírtál.


Először fogyj le rendesen aztan meg izmosodj és így formas,zsírtalan leszel. Így a leggyorsabb és leghatékonyabb..

2014. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!