Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Emelt szintű testnevelés...

Emelt szintű testnevelés érettséginél kötelező a grundbirkozás+birkó vagy judo? Meg most már 3 úszásnemet kell bemutatni?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam hogy vagy úszás vagy birkózás ? Meg az úszásnál 2x 50 volt 2 úszásnemben most meg 3?

2014. máj. 16. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

nem, külön van az úszás és a küzdősport, ahol választhatsz (grund)birkózás és judo között.


az úszás: 50 m úszás választott úszásnemben, két másik úszásnemben 25 m teljesítése szabályos rajttal és fordulókkal. Vízimentés. nem egy nagy vaszisztdasz.

2014. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, a középszintűnél vannak ezek.

Vízből mentés előgyakorlata, azaz a medencefaltól 10 méterre a medence alján elhelyezett tárgy

felhozása a víz alól.


Habár gyanús, hogy volt valami változás, a középszintű leírás nem olyan, amire emlékszem.

2014. máj. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lefelejtettem a lényeget:

[link]

Itt mindent megnézhetsz.

Ebben nincs konkrét küzdősport meghatározva. Fontos, hogy neked kell hasonló súlyú partnerről gondoskodnod


Ebben az évben tényleg ezek a küzdősportok vannak, ezt itt írják le az idei feladatsorban: [link]

Ez évente változik. (De gondolom, az ideire nem most kezdenél készülni...)

2014. máj. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem csak annyi a lényeg ha emeltezek kell e küzdősport vagy elég az úszás? Egyepkent köszönöm a válaszokat
2014. máj. 17. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!