Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha napi 50 vagy 75 guggolást...

Ha napi 50 vagy 75 guggolást csinálok, mennyi idő múlva fog látszani az eredmény?

Figyelt kérdés
2009. dec. 26. 17:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Állandóan emelni kell a szintet. Nem elég megcsinálni 50 db-ot és várni mikor lessz szép castag és izmos a lábad. Mer úgy soha. Ha eredményt akarsz akkor minden nap tizzel emelni kell a gyakorlatok számát. Viszont úgy szinte lehetetlen kibírni. Inkább menj kocogni vagy biciklizni esetleg emelj súlyokat a lábaddal. A gugolgatást pedig inkább hagyd a bemelegítésre.
2009. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Ez butaság, a kérdés és az 1. válasz is.


A guggolás a legjobb gyakorlat, ami létezik -bár nem tudom honnan tudod, hogy kell végezni.

Ha helyesen végzed nagyon jól edzi az egész lábat, feneket, hasat, alsóhátat, de még a szívet és a keringési rendszert is.

A gond az, hogy bármennyit is csinálsz, annak önmagában nincs látható eredménye. Mindössze erősödni fogsz.

És ez igaz minden gyakorlatra, mindenfajta edzésre:


Könyörgöm, értse meg mindenki: Az edzés magában nem növeli az izmot. Nincs olyan, hogy te edzel és az izom meg nől. Csak ha a kalóriabevitel -és azon belül a fehérje bevitelét megnöveled. Mivel az izom nem a levegőtől vagy a napfénytől fog nőni.

Ha elkezdesz edzeni és ugyanannyit eszel, nem fog történni semmi, illetve esetleg a zsírmennyiség fog csökkenni egy darabig, de ez sem tuti, mivel a tested meg akarja óvni az energiaraktárait, ezért az izomfehérjét fogja lebontani.


Aki alapvető dolgokkal nincs tisztában, legalább tanácsot ne adjon!


-egy edző

2009. dec. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Én erre csak annyit mondanék az izomzat a terheléstől növekszik. Nem pedig a bevitt fehérjemennyiségtől, persze ez is fontos. Felejtsük már el a "zsírt át lehet alakítani fehérjévé" blődséget mert NEM. Éppen ezért marha nehéz izmosnak lennie egy kövér embernek. És lehet, hogy én nem vagyok edző, de legyen elég annyi nem szorulok rá, hogy kiadjam magam annak csak, hogy meggyőzzek másokat az igazamról. Nem az számít mennyit "kilót emelgetel és mennyi cupákot eszel" hanem az, hogy az izomzat felkészül a következő terhelésre.
2009. dec. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Egy utolsó tanács. Ha tényleg szeretnél erősebb és izmosabb lenni akkor felejtsd el a hozzánk hasonló "internetgéniuszokat". Inkább keress fel egy IGAZI edzőt.
2009. dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Internetgéniusznak:


Az izom a terheléstől erősödik, a tápanyagoktól növekszik.

Ezért lehet valakinek kis tömegű, de erős izomzata.


-egy IGAZI edző

2009. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

Már nem azért de a guggolás az egyik legmegterhelőbb gyakorlat a térdek számára. Szóval inkább kezdj el futni, biciklizni, vagy ha az izommennyiség a cél: kondizni.


Ez a mindennapos guggolás sehogyan sem jó ötlet. 3 hónap múlva szerencsétlen le sem bírt volna guggolni, úgy szétmentek volna a térdízületei.


Egy amatőr futó

2009. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Futónak:


(én lennék az edző)

Én 20 éve guggolok és semmi baja az izületeimnek.

Elmondjam kiknek fáj állandóan a térdük?

Akik azt mondják, hogy "én nem guggolok, mert fáj tőle a térdem"

Az ízületnek,-ha helyesen csinálod- nincs tartó szerepe, mivel azt az izomzat veszi át. Sőt így az izom nyomást gyakorol az ízúleti tokra, amiben így a folyadék nyomása megnő, jobb lesz az porcok "kenése".


Ellenben a futástól, -mivel nem határterheléses gyakorlat - nem erősödik a lábizom !

(ha meg akarod ezt cáfolni, bármikor várlak egy guggoló versenyre)

Mivel egy futónál, -ha kiegészítő erőgyakorlatokat nem végez- ez az izomerő általi védelem az ízületek számára nem áll rendelkezésre, ezért..... na kinek mennek tönkre az ízületei?

Úgyvan, a futóknak.

Főleg ha betonon, helytelen technikával és nem minimum 30-40 ezer ft.-os futócipőben fut valaki. A túlsúlyról nem is beszélve.


Persze a szabályos végrehajtást meg kell tanulni a guggolásnál is, ennek megtanítása (is) az edző feladata.

2009. dec. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

.....tényleg NE minden nap guggolj!

És ne az ismétlésszámot növeld, hanem a használt súlyt.

2009. dec. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Edző,


ha szabad megérdeklődnöm,milyen edző vagy?

Bármilyen oldalt megnézed a guggolással kapcsolatban,azt írják,hogy a legnagyobb sérülésveszélye a térdízületeknek ennél a gyakorlatnál van.

Azt ugye meg sem kell említenem,hogy semmilyen erőgyakorlatot két egymást követő napon nem csinálunk!! Az izmok regenerálódási ideje alapból 72 óra!

Azt meg,hogy nem erősödik az izom futásnál nevetségesnek tartom.... Nálad az izmok erősödése,csak az izommennyiség növekedését jelenti? Várlak egy futóversenyre,mondjuk 20km?..meglátjuk:)

Ne keverjük már a szezont a fazonnal. A futás során nem a rövid távú erőkifejtés a lényeg,hanem a hosszú távú kitartó erőkifejtés.Aki sok izmot akar,az menjen testépítőnek,aki atletikus testalkatot az végezzen aerob gyakorlatokat,pl.:futás.

A térdemnek semmi baja sincs, a cipőm is "csak" 10e HUF volt.A te térdednek sincs semmi baja,és ez maradjon is így, azt kívánom!:)


Emberi mivoltodat fejezted ki az előbbi komenteddel,ez a lenéző,lekezelő stílus.... Én elfogadom mások véleményét,nem támadom le őket egyből a saját elveimmel, légy szíves te se tedd.


Bocsánat a kérdést feltevőtől,hogy így elkanyarodtam a témától!

2009. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
-Az amatőr futó voltam-
2009. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!