Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A barantának van önvédelemre,...

A barantának van önvédelemre, utcára alkalmas része?

Figyelt kérdés

Minden minden népnek nekünk is van harcművészetünk.

Persze kérdéses, hogy mennyire csak a minénk.

Na de tanítanak ott olyasmit ami ma is alkalmazható utcán,test a test ellen?

Vagy ez a "korunkbeli" baranta már nem ezt a célt szolgálja?

Inkább csak amolyan hagyományőrzés?

Mint a capoeira sokak szerint itt és ugyan olyan hatástalan, mint sok hazánkban oktatott harcművéset?



2014. ápr. 25. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt inkább a politika rovatban kellett volna feltenni!

ott lett volna egy csomó jobbikos, akit ez érdekel.

de szerintem nem nagyon lesz senki sem, aki írna.

2014. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel a baranta nagyon sok harcművészetből "lopott" (karate, rengeteg ju-jitsu elem) ezért azt kell hogy mondjam: ha valaki nagyon jó a barantában, akkor sikeresen megvédheti magát azzal az egyébként japán harcművész elemmel. Különben meg szerintem a baranta abszolút nem az önvédelemre, inkább a Magyar "tudat" erősítésére, a hagyomány őrzésére lett kitalálva. Nem is értem miért oktatnak harcművész elemeket.. Az a része amikor lóhátról lőnek íjjal, vagy karikás ostort tanulják használni, az a rész kifejezetten tetszik. Viszont.. Mivel én is harcművész vagyok (japán harcművészet), sajnos nem tudom ajánlani a barantát akkor ha csak önvédelmet szeretnél tanulni. Üdv.
2014. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs.


Egyszerűen nincs olyan edzésmódszere, hogy akár egy ökölvívás fölé emelkedjen. Értelmetlen divat, más hasonló pénzlehúzó edzésekhez hasonlóan.

2014. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mivel a baranta nagyon sok harcművészetből "lopott" (karate, rengeteg ju-jitsu elem) ezért azt kell hogy mondjam: ha valaki nagyon jó a barantában, akkor sikeresen megvédheti magát azzal az egyébként japán harcművész elemmel."


A barantában semmilyen karate és pláne ju-jutsu elem nincs. Barantáztam anno 1 évig. Harcművészetnek van elkönyvelve, de tulajdonképpen csak hagyományőrző aktív szabadidős tevékenység. 90%-ban fegyveres harcmodor (szablya, karikás ostor, bot, fokos, és íjászat, nagyobb klubboknál pedig lovasíjászatra is van lehetőség). A maradék 10%-a pedig a kajar. A kajar az más néven övbirkózás, és nem ér semmit, olyan mint egy elcseszett kötöttfogású birkózás. Egy baranta edzés sokszínű, van benne népdal énekléstől kedve, íjászkodás, kis birkózás és ennyi. Önvédelmi értéke még a wing tsunét sem éri el. Ez csak ilyen hagyományőrzős dolog, itt kiélheti magát a sok hungarista nagymagyar, eldönthetik egymás között, ki az igazi szittya-ősmagyar keménycsávó. :D Én is csak azért csináltam, mert faterom tart ilyen edzéseket, ő régóta csinálja. Én rájöttem, hogy aikidózni, sokkal hasznosabb, mellette pedig nyomom a brazil jitsut. 3 év aikido után padlóra küldtem faterom nagymagyar tanítványait, jelenleg 4 éve aikidózok és 1 éve bjj-zok, le sem megyek barantára. Minek? Az egész egy baromság!


Ja kérdező a baranta annyit sem ér, mint a capoeira. A capoeira sem önvédelemre való igazából, de egy capoeirás legalább tud rúgni, hajlékony és jó a mozgása. Egy barantás ehhez képest sehol sincsen.

2014. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szóval önvédelemre nem jó.

Azért értelmetlen baromságnak ne nevezzük már!

Becsüljük meg, a miénk és tegyük a helyére, de ne mondjuk,hogy baromság!

2014. ápr. 25. 23:07
 6/6 anonim válasza:

Itt aki 4 éve aikidozik és lenyomta a barantásokat, "padlóra küldte" az fegyveres harcban volt?

Szóval ha egy barantás elkezd az utcán szablyával, ostorral, késsel, fokossal, bicskával, buzogánnyal közlekedni, akkor megtudná magát védeni?

Jelenleg általános esetben egy aikidozó értelmes ember, és nem támad meg mást ilyen olyan okból. De tegyük fel, hogy az enemy jön egy machétával támad rád. Neked meg ott a kiskés vagy buzogány, akármi ami ott lapult a zsebedben elrejtve. Ilyenkor ér valamit a barantás tudás?

Most én engme nem érdekel ha összever egy aikidos, de ha megakarnak bicskázni akkor kell vagy 4 év pusztakezes erre is orientáló tudás, hogy egyáltalán esélye lehessen túlélni, s a túlélés akkor se garantált.

Van a katonai kézitusa ami modern közelharci fegyverek, stb...

Ez meg hagyományőrzés és fegyveres harc. Nem értem, hogy itt pl gyakorin más topicnál miért ocsárolják a barantát ,hogy lazán elverem 4 év kidoval(abban is van fegyver, a harcmód nem volt egyértelmű), mikor fegyveres küzdésről van szó. Egyszer láttam baranta bemutatót. pajzsal karddal buzogánnyal. Volt felborulás, teljes erővel megküldte a pajzsát. Persze megölni nem ölhetik meg egymást, a baranta nem öldklés, hanem felkészülés a harcra ugye.

A barantát a fegyveres harcizokkal kellene összehasonlítani, kézitusával, kala késharccal, a katanázók, japó fegyverezők, kétkezes hosszúkardozók, stb...


Mindenesetre, ha 1 év bari után 4 év kido után fegyveres harcban padlóla küldte az összes tanitványt az gáz. Én szívesen kardozgatnék, ostoroznék, meg hasonlók, és nem azért, mert magyar. Attól függetlenül megvan a saját magyariságom.

2014. júl. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!