Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor hogyan is kell a...

Most akkor hogyan is kell a futást és a súlyzós edzéseket jól csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Annyi félét összeolvastam már a témában, hogy sikerült teljesen összezavarodnom, így lenne néhány kérdésem.


Először írok magamról és a célomról: 27 éves nő vagyok, 165 cm és kb. 57-58 kg. Általában hétfőn, szerdán és pénteken tudok időt szánni a sportolásra, néha a kedd vagy a szombat is jó lehet, de hétvégén inkább szeretnék pihenni. A célom, hogy a testem feszes és karcsú legyen.


Úgy szoktam csinálni, hogy minden edzésnapon futok is és súlyzós edzést is végzek. Az elején futok 30-40 percet, utána súlyzós edzés, majd a végén még futok 20-30 percet. A futás nekem azt jelenti, hogy bemelegítés után 1 percig gyors gyaloglás, utána 2 perc futás, fokozatosan növelve a sebességet. A súlyzós edzés rész pedig nem mindig ugyanaz, egyik napon van mell, hát, láb, has, a másik napon váll, kar, láb, has.


Szerintetek ez így jó? Mekkora súlyokat használjak?


Előre is köszi.


2014. ápr. 1. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Súlyzós edzés után futunk mindig, nem előtte! Ezt hogy nem sikerült kiolvasni?

Meg azt, hogy mekkora súlyokat használj? Ha azt mondom, hogy öt kilót, akkor annyit fogsz? Totál értelmetlen kérdés. Nyilván annyit, amennyit elbírsz, de csak nehezen, és ha most kezded, akkor még ne a határaidon levőt.

2014. ápr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előtte is jó azért futni mondjuk 5percet bemelegítésként. Max 10et, de többet nem érdemes.
2014. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ismerek egy fitt modell csajszit ő is nyomja a futógépen edzés előtt,de csak 12 percet,hogy a pulzus emelkedjen,bemelegedjen.

edzés végén is 12-15 percet.

te ide a végére teheted a hosszabb futást.

akkora súlyt használj amiből megy 10-12 viszonylag szabályos ismétlés.

2014. ápr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!