Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elliptikus trénerröl olvastam...

Elliptikus trénerröl olvastam jot es rosszat is, mi az igazsag? Bövebben lent

Figyelt kérdés

[link]


En nem reg kezdtem el vele tornazni 60 percet minden nap, remelem hatasos :) Tudom, hogy a futas jobb lenne, de most meg az elejen evvel akarok tornazni.


Köszi elöre is


2014. márc. 20. 07:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A futás keményebb edzés az ellipszis trénernél?


Ezt írtad?


Mert ez viszont nem igaz. Mindkettő lehet bármilyen kemény és fárasztó, akár összeesésig is lehet csinálni. De nem ez a nagy különbség közöttük. Illetve futással sem lennél előrébb, esetleg a térded kevésbé bírná.

2014. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
gondoltam, h azt fogod mostmar irni, hogy a futas se jo..
2014. márc. 20. 12:35
 13/18 anonim ***** válasza:
a futást, ami nem kocogás, hanem tényleg egy tempós futás, azt ne keverjük egy lapra a sérával és az elliptikus trainerrel séta és az ellipszistrainer nem edzés, nem edzel velük semmit, egyszerûen csak mozogsz és némileg több kalóriát égetsz, mintha az ágyadban feküdnél, de ne nevezzük edzésnek, mert nem az.
2014. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
a futás meg szerintem genetikus, sok embernek tönkremegy tõle a térde, mégis van sok ultramaratonista akiknek 200km-ek utánn sincs izületi bajuk. Én maratonon a 20dik kilóméter után azthittem besz*rok annyira fájt, bátyám meg azzal szivatott, hogy elõre futott, aztán vissza hozzám... nah az nekem még edzés bátyámnak csak stagnálás...
2014. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
lehet azt irtam mozgas helyett, hogy edzes, de vegulis azt szerettem volna megtudni, hogy napi 60 perc elliptikus trenertol lehet e fogyni dieta mellett termeszetesen. az edzöteremben elliptikus trener van csak futopad nincs, nekem elegge fajnak az izuleteim torna utan ezert kezdetnek szerintem ez is jo lenne. mivel azt olvastam, hogy a kardio gepek jok zsiregetesre, pont ezert valtottam rubint rekarol az edzoteremre
2014. márc. 20. 13:44
 16/18 anonim ***** válasza:

Magyarul:


Próbálkotol edzéssel, de végülis csak rubintréka szinten igazából nem csinálsz komoly/jó edzést, most lecserélted Rékucit elliptikus trénerre mert a kardio az fogyaszt.


Felejtsd el ezeket.


Mozgasd jól át az ízületeidet, nyújtsd meg az izmaidat (ehhez jó pl. a jóga).


Erősíts.. de lehetőleg ne rubintréka szinten, mert jobb gyakorlatok is vannak, akkor miért az ő tornáját kell csinálni..


Ez így rendben is lenne igazából, lowcarb táplálkozás mellett fogyni fogsz. Futhatsz és ellipszisezhetsz is, olyan intenzitásban amit csak akarsz, de nem ez a lényege az edzésnek. Kiegészítők ha úgy tetszik.

2014. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 aikiboxer ***** válasza:

Nekem kifejezetten gyenge a térdem (a karatét amiatt hagytam abba), ehhez képest 25 éve vidáman futkorászom, igaz csak 8-10 km-eket, heti 1-2x és kutya bajom sincs.


Normális futócipőt kell venni (nem szabad rá sajnálni a pénzt, bár 15 magasságában már van normális) és nem aszfalton kell futni, hanem földúton, füvön stb.

2014. márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Aerob mozgás.

Arról szól ez a mozgásforma, hogy dolgoztatod a nagy, fõ izomcsoportjaidat, ezért a szíved gyorsul egy picit, hogy el tudja látni az izmaidat elegendõ tápanyaggal és oxigénnel. Ez azért jó, mert ilenkor ég a leghatékonyabban a legtöbb zsír, ha ezt az étrended is indokolja. Ezt a pulzusszámot meg lehet határozni mindenféle képletekkel, de általánosan elfogadott az az elv, hogy amennyiben, mozgás közben még épphogy tudsz beszélni lihegés nélkül, akkor kb épp az aerob tartományod csúcsán vagy.

legegyszerûbb ilyen mozgásra alkalmasak:

tempós séta, bicikli, elliptikus kapálódzógép, sífutás, evezõgép stb, stb


A futást ne keverjük ide, bár vannak olyan ifjú titánok akik még kocogás, lassú futásnál aerob mozgást végeznek, de az átlag embernél a futás már kõkemény anaerob mozgás. Anaerob mozgásnál a véred nem tud elegendõ tápanyagot és oxigént juttatni az izomcsoportjaidhoz, így azok miután kifogynak a raktárai, utána a saját szöveteihez fog nyúlne, ezért ha helytelenûl csinálod ezt a fajta mozgástartományt, azzal izmot bontasz, és ha rendszeresen rosszul csinálod, akkor egyre rosszabbúl fogod bírni, míg végül a kedved elmegy az egésztõl... Ezt hívják túledzésnek...


összegezve, ha fogyás a célod, a legjobban akkor jársz, ha heti 2-3 alkalommal tartasz egy súlyzós, vagy saját súlyos, esetleg kettlebell átmozgató edzést és heti 3-7*40-60 perc aerob tartománnyú mozgást.

persze csak megfelelõ étrend mellett.

2014. márc. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!