Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdő sportot lehet a...

Milyen küzdő sportot lehet a legjobban az utcai verekedésekben érvényesíteni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem, mert nem éppen a sportszerűségről szól az utcai verekedés.
2014. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

kyokushin karatézom már vagy 20éve...

senki ne mondja nekem, hogy a küzdősport nem jó önvédelemre...mert itt párszor, egy két nagy hozzáértőtől hallottam már ilyet, ami szinte nevetséges.

sajnos párszor kellett már használnom élesben amit tanulta, hát mit mondjak, kb olyan élmény, mint mikor egy egy professzor magyaráz valamit, egy tanulatlan embernek...

még szóltam is, hogy baj lesz, de nem , nem érdekelte az utcai ellenfelem.

az egész pár másodperc volt, és ült a földön, nem tudta mi van...

de többemberes verzióban is volt rá példa, szinte a fenti eset ált elő.

szóval aki ért a küzdősportokhoz, az utcán is megtudja magát védeni,

érdekes, nekem még egy ismerősömet sem verték meg, elleneben, önvédelemre, már rengetegszer kellett használniuk

2014. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
box se rossz ;) :)
2014. márc. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek mind két előttem szólóval egyébként. Szerintem a Jiu jitsu bár hozzáteszem Aikido párti vagyok. De igazából, nehéz ezt megmondani, bármit is csinál az ember, de azt jól és rendszeresen akkor fényévekkel növekszik az esélye.
2014. márc. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Box, thai box.
2014. márc. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 *Glissade* ***** válasza:
Szerintem attól függ, hogy ki ellen.
2014. márc. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Profi szinte szinte mindegyik jó egy laikus ellen. Amatőr szinten egyik sem. Sajnos ilyen az élet. Sajnos nálunk nem elterjedt az az oktatás, ahol teljesen kevert harcot tanítanak, mindenből a leghasználhatóbbat összeszedik, szinte mindennel megtanítanak harcolni. Persze ez is csak évek folyamán lesz hasznos az utcán.
2014. márc. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kyokushin karate szerintem is jó.
2014. márc. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 redoxxx92 válasza:
Szerintem MMA vagy kempo. Az MMA viszont hamarabb elsajátíható, mert ott nincs öv rendszer. Ez a kettő pedig földharcot is oktat szal a földrevitellel ès győzelemmel se lesz gondod. Viszont mivel Bruce Lee is azt oktatta, hogy tökéletes harcos nincs csak ha valaki több küzdősportot művel annak több az esélye. Az MMA több harcot foglal magába, több technikát. De állítólag a kyokoushin karate, ökölvívás, kick box, grapling nagyon előnyös kombó.
2014. márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az MMA valóban jó a kevertsége miatt, viszont sok év mire valaki jól megtanulja, és valamilyen alap nélkül nem is érdemes nekikezdeni. Vannak kifejezetten önvédelmi keverékek, a krac maga és a combat sambo, de civil szinten egyik oktatás is legfeljebb kielégítő Magyarországon.
2014. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!