Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdenék kocogni. Milyen...

Elkezdenék kocogni. Milyen távval/idővel kezdjek? Hogyan növeljem?

Figyelt kérdés

Régóta halogatom, de párom megkérte a kezem, és az esküvőre szeretném formába hozni magam (bár fogyásra nincs szükségem), amellett, hogy most nagyon ülő életmódot élek (passzív félév, újrafelvételi, itthon tanulás-olvasás egész nap), van kutyám, a sétáltatás kimozdít, de hiányzik a mozgás.

Azt olvastam, eleinte heti kétszer érdemes futni, de nem tudom, mennyit. Időben vagy távban kell mérni? Azt tudom, hogy fontos a nyugodt tempójú kocogás sprint helyett.

156 cm vagyok, 50-52 kiló.


2014. márc. 8. 06:13
 1/2 anonim válasza:

Szia :-). en is nem regen kezdtem, de mar olyannyira megszerettem a mozgast, hogy mar a kondizasra is vagyom. eddig elegge lusta eletmodot folytattam, azon kivul hogy ha setalni kell akar orakig birok meg gyors tempoban is. hegymaszas kozben sem faradok. de a futasra egy honap kellett mire elkezdtem rahangolodni. szerintem eleinte intervallumba probalkozz, nekem az jott be. egy perc futas ket per seta, majd novelheted az ido, vagy felcserelheted, ugyis erzed majd hogy megy jobban :-).

es ne feledd a bemelegitest es a nyujtast edzes elott es utan egyarant! :-)

jo szorakozast! :-).

2014. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2014. márc. 8. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!