Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megéri erősödnöm, ha nincs...

Megéri erősödnöm, ha nincs vele célom, vagy elég, hogy szimplán csak mozgok?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Volt már kérdésem, de ennek oka a tanácstalanságom.

Eddigi kérdéseimre sok válasz érkezett, nem egy hasznos is, van, amit (legalább hellyel-közzel) próbálok is megfogadni!

Azonban egy dolog nem lett tiszta számomra: ha más célom nincs a futással, úszással, bringázással, mint kicsit egyedül lenni, kiszabadulni a lakásból és aktív pihenést végezni, nomeg ellensúlyozni az önmagában mozgásszegény életmódot, akkor kell-e fejlesztenem magam?

Vagy jó az eddigi, "öreganyós" tempóm és távom is?


2014. márc. 4. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Néha rakj be keményebb edzéseket.


Nem árthat.

2014. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 *Glissade* ***** válasza:
Ahogy neked jó...
2014. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2, azért az célom, hogy az egészségemért tegyek, és ebbe nem biztos, hogy belefér az, hogy "ahogy nekem jó"!
2014. márc. 4. 19:59
 4/13 *Glissade* ***** válasza:

Értem én, hogy min hezitálsz... Nem tudod hol vannak a határaid, hogy meddig mehetsz el az edzés intenzitását illetően?

Vagy szimplán csak lusta vagy?

2014. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egyik se.

Lusta akkor lennék, ha le se mennék futni, bringázni, el se mennék úszni.

A heti átlag 2 már nem lustaságra vall.

Csak arra, hogy nem ez a hobbim. Ha a hobbim lenne, akkor könnyebb lenne mondjuk heti 3-4-5 napon is foglalkozni vele.


Nem hinném, hogy megérné feszegetnem a határaimat.


Arról van szó, hogy pont annyit mozgok, ami jóleső fáradtságot ad, érzem, hogy mozogtam és mintha lenne pozitív egészségtani haszna is. De nem fejlődöm.

DE ha az egészség javítása érdekében, a mozgásszegény életmód ellensúlyozása érdekében elég ennyi is, akkor minek strapálnom magam addig, hogy a határ közelébe érjek, hogy ne essen jól?

Nem akarok 100 km-et letekerni tudni egészben hegynek fel-dombnak le, nem akarok 1500 m-t úszni fél óra alatt, és nem akarok 10 km-t futni 6 percen belüli kilométerekkel.

Mert nem akarok versenyezni és nem ez a hobbim.


A célom, hogy tegyek az egészségemért, és ami jól esik benne, hogy addig is egyedül vagyok, a saját kis burkomban.

Ha elértem a célomat, azaz tettem az egészségemért, akkor onnan tovább nem akarok lépni. Minek?


Viszont még sehol nem láttam megbízhatóan leírva és nem hallottam megbízhatóan elmondva, hogy hol van az a szint, ami az egészségnek már kedvez.

2014. márc. 5. 19:22
 6/13 *Glissade* ***** válasza:

Értem. Az egészsêg szempontja több tényezőből áll:

-Megfelelő étkezés

- Méreg mentes kozmetikumok

-vegyszer mentes tisztító szerek otthon

- Tiszta levegő

-Mozgás

- Nem egészség kárositó munka

- Rossz szokások, stressz kerülése


Röviden tömören...

Tehát az, hogy csak mozogsz egy nagyon pici része a dolognak.


Mozgás;

Itt arra kell figyelni, hogy az adottságaidnak megfelelő legyen. Pl. Magas túlsúllyal nem mész el futni, gerincsérvel ovatosan csinálod a gerinccsavart stb.

1. Azt kellene megvizsgálnod, hogy mi az amin javítanod kéne!

Pl. Van- e lúdtalpad, gerincferdülésed stb.

Mert akkor ezeknek a korrekciója alapján kell meghatároznod az edzésed fajtáját, idejét... ez alapján össze állitott gyakorlatokkal.


2. Min szeretnél javítani? Állóképessêg, Erő- állóképessêg, izom erő stb.


3. Vagy mentális okok miatt edzel?


Ezt mind- mind pontosítanod kell magadban.

Írtad, hogy csak az egészsêg " megtartása" a célod.

De ez valójában nem cél! Ebből csak kényszeresség lesz!

Ez egészsêg NEM CÉL, HANEM ÉLETMÓD!


Legyen konkrét célod az edzéssel, mert anélkül a MOTIVÁCIÓ nem fenntartható.

Aki békés cêl nélkül edzeget, annak nincs igazi motivációja és most ne gyere azzal, hogy legalább te edzel!

2014. márc. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 *Glissade* ***** válasza:
Ezzel a hozzáállással nem jutsz semmire; olyan mintha evés hellyett rágoznál.
2014. márc. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nekem csak az egészség a célom és fenntartható a motiváció. Legalábbis már 5 éve sikerült :D Aki lusta, annak kellhet rövidtávú cél... de azon az se segít.

Pont csak annyira kényszeres, hogy még ne legyen kellemetlen. Felismerem, ha valamit úgy csinálok kényszerességből, hogy nem is esik jól...


Tudom, hogy több tényezőből áll az egészségesebb életmód... Ennek egyik tényezője a testmozgás. Most erről beszélünk. Más kategóriában tennék fel kérdést az étkezésről, megint más kategóriában a stresszkezelésről, ha arról lenne szó.


Gerincferdülésem van, de enyhe. Néha tornázom rá, tudok gyakorlatokat mert 3 helyen is gyógytesiztem régebben, és úszásnál sokat úszom háton. Meg próbálok figyelni a tartásomra.


Mentális okokból mozgok, és állóképesség... megint visszakanyarodtunk, hogy nem vagyok biztos, benne, hogy kell fejlődni. Állóképesség fenntartásra vagy javításra...



De mindegy, konkrét választ még nem kaptam.



Szóval a mozgásszegény életmód ellensúlyozása. Nem több, nem kevesebb, és nem akarok bunkó lenni, de nem értem, ezen mi nem érthető.

Nem mosunk kézzel, nem cipekedünk, nem gyalogolunk, nem kertészkedünk, stb. Hanem egész nap ülünk.

Ezt akarom ellensúlyozni.

Ennyi.



A kérdésem az, hogy kell-e fejlődni mindenáron? Vagy az öreganyós tempó is jó? Vagy az nem ér semmit?


Ennyi... Nem a hozzáállás, a motiváció, a célok, hanem a fenti egy mondat...

2014. márc. 5. 23:07
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként roh@dt jó annak a motivációját szidni, aki legalább tesz magáért valamit!! Köszönöm szépen! Az ismerőseim 70%-ának annyi a mozgás, hogy kéthavonta sétálnak a parkban! Ja, és egy megállót nem hajlandóak gyalog megtenni.
2014. márc. 5. 23:09
 10/13 *Glissade* ***** válasza:
A válasz a kérdésedre: Nem jó az öreganyós tempó. Kell fejlődnöd.
2014. márc. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!