Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcán ezek közül melyik...

Utcán ezek közül melyik küzdősport a legveszélyesebb?

Figyelt kérdés
Szabadfogású bírkózás, boksz, savate, muay-thai, judo, kick-boksz, brazil jiu-jitsu

2014. márc. 3. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:

utca alatt mit értesz beszólogatós fa.szösszeméregetést vagy valaki betalál késsel esetleg többen?

ha az első akkor mindegy csak amit csinálsz csináld jól(bár én a birkózást szeretem ezek közül a legjobban de ez most mindegy) a másodiknál meg az állóharc stílusok adnak egy jó alapot de önmagában nem feltétlen elegek(kiegészítésnek mehet valamilyen késharc vagy hasonló)

2014. márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a birkózás a favorit :D Mondjuk a kötöttfogás is tud hatékony lenni "utcán" én már láttam rá példát.

Szerintem boksz és birkózás.

2014. márc. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a késes felvetés jogos.

ha csak ebből választhatunk akkor a kickbox = box+muay thai+karate, a savatében nincs olyan amit a kickbox nem tudna. itt egy szabad kickboxról beszélek, nem lebutított szabályrendszerekről. a kickbox gyakorlatilag egy kevert harcművészet.


viszont ha tágabban nézzük a kérdést, akkor sok sportstílusnak van utcán is használható változata:

-a savate eleve utcai eredetű, tehát ha nem a sportváltozatról beszélünk, ott bizonyára van fejelés, földharc jellegű küzdelmek, akár fegyverek ellen

-muay boran = muay thai+földharc+kések, botok elleni önvédelem.

-(japán) jujutsu


ha nem csak ezek közül választhatunk, akkor silat. amit persze nem oktatnak itthon, se máshol külföldön általában - egyelőre.


ha önvédelmet akarsz tanulni akkor szerintem vagy savate, de inkább kickboxszal érdemes kezdeni + valami fegyveres önvédelmi képzés. a fellelhető oktatási minőségektől függetlenül.

gyakorlatilag meg sajnos a box, mert mást nem nagyon oktatnak jó minőségben. és azt ki lehet egészíteni kickboxszal. é akkor erre rá pl egy kravmaga vagy jujutsu.

2014. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ha valaki jól űzi valamelyik sportágat ezek közül, és meg is van hozzá a tömege, akkor tulajdonképpen mindegyik életveszélyes lehet akár. Nem mondanám, hogy ezek közül bármelyik is veszélyesebb lenne a másiknál, az "alkalmazótól" függ. Az én véleményem szerint a legjobb kombó a box + bjj.
2014. márc. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rád vagy a támadóra?
2014. márc. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg rád is.
2014. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Támadóra
2014. márc. 5. 19:18
 8/8 anonim válasza:
akar meiket tanulod az utcai bunyo mas mint a sport nem lehet oket ossze hasonlitani ! az utcan nincsenek szabalyok !
2015. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!