Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyokushin karate 6. kyu után...

Kyokushin karate 6. kyu után újra fehéröv?

Figyelt kérdés

14-15 éve csináltam még gyerekként, most újrakezdeném, de nem tudom mit kellene tennem. Berögződött -gyakran ismételt-dolgokra(főleg kihon,egy-két küzdő elem) még emlékszem, de formagyakorlatokra nem. Kondícióm is a béka segge alatt.

Sárgaövet tuti nem érdemlem meg, de még a kéket se. Ilyenkor mi "illik"? Folytassam 6.kyu-val vagy 0kyu és onnan újra megtanulni mindent?

Ha lemennék sárgaövben a dojoba ,akkor a jelenlegi tudásom alapján szerintem közröhej tárgya lennék.



2014. febr. 25. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Van olyan ismerősöm aki kihagyott 10 évet és folytatta ugyanattól az övtől most pedig vizsgázott is :D

papírod van róla, hogy birtokosa vagy az övnek, csak vissza tudnál rázódni. Kata is olyan, hogy oké elfelejtetted de ha jó a mozgásod akkor csak a mozdulatsort kell feleleveníteni nem azt, hogy hogyan állj pl. Én a helyedben lemennék sárga övvel ami szerintem még az a szint ahol nem szoktak feltétlenül olyan kemény emberek lenni.

2014. febr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

megkérdezed mondjuk az edzőt...


nekem mondjuk égne a pofám, ha 15 év semmittevés után visszakötném ugyanazt az övet.

2014. febr. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. karatéban nincsenek övek, innentől fogva a kérdésed eleve butaság. Az övek csak a nyugatiaknak vannak díszből. Tök jó hogy az itteni embereket ilyen 'szivárványbusiknak' tartják.. hízelgő.


2. miért Kyokushin..? Nézted az új robotzsaru filmet és tetszett az emberre nem jellemző, természetellenesen darabos mozgás? (nem láttam a filmet csak tippeltem)

2014. febr. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

"karatéban nincsenek övek, innentől fogva a kérdésed eleve butaság"

Ezt azért gondold át...


"miért Kyokushin..? "

Mert ez volt a kérdés. Ha nem tetszik, lehet tiplizni.


Amúgy szerintem is menj el nyugodtan azzal az övvel.

2014. máj. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Átgondoltam.


Számomra továbbra is gyomorforgató harcművészetekben a szivárványimádás (színes övek mániákus viseletet férfiak részére).


Bár talán a szivárvány mint szimbolika Istent is jelképezi?


Na de a melegeket is..


A Kyo eleve versenysport, nem harcművészet akkor egyáltalán minenk az egész fokozat jelölés, főleg ilyen módon?


De lehet tévedek, de én úgy tudtam karatéban van fehér öv kezdőknek, majd ha egyszer megüti az ember azt a bizonyos mester szintet, akkor fekete öv.


És így működik ez a japán harcművészetekben, esetleg valami fokozatjelölés létezhet ami az amatőrt elkülöníti a 10 éve gyakorlótól..


De azt semmiképpen sem érdemes átvenni a kungfusoktól, hogy 125 féle színkombináció szolgálja azt a célt, hogy megmutassa már 125 vizsgadíjat befizetett az illető..

2014. máj. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Voltam olyan klubnál (vagy dojoban?) ahol azzal próbálta a mester fenyegetni az egyik srácot hogy ha így mozog nem fogja megkapni a narancs-kék övet :D ott is hagytam az egészet.
2014. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!