Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mivel járok jobban, vagy...

Mivel járok jobban, vagy mivel fejlődik jobban a testem? Kyokushin karate vagy edzőtermi edzések?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű fejlődést akarsz?

Ha nagy izmokat akarsz, szerintem egyértelmű, melyiktől.

Ha rugalmasabb, gyorsabb, robbanékonyabb akarsz lenni, akkor is egyértelmű, melyiket válaszd.

2014. jan. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Nem akarok "nagy" izmot :D viszont szeretnék szálkás izomzatot. Eddig kb fél évig jártam folyamatosan terembe,most decemberben nem mentem el,mert sokat utaztam stb nem értem rá. Régebben jártam küzdő sportokra. És kicsit monoton nekem a terem,persze szeretem,de vágyok valami változásra,egy csoportra stb. De félek,hogy nem fejlődnék vagy mire számíthatok?
2014. jan. 3. 23:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Szálkás izomzatod a helyes táplálkozástól lesz.

Neked lányként szinte mind1, milyen mozgás, úgysem leszel "túl" izmos, nagy izmaid sem lesznek. A karate is tökéletes neked.

2014. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jól lekezelsz :) meg ,hogy nekem tök mindegy. hát egyáltalán nem mindegy. és helyesen táplálkozok,nem ez a kérdés. hanem az,hogy normális izomzatot lehet-e szerezni a keratéval avagy sem? vagy sokkal könnyebb az edzőterembe lejárni és kész? ennyi a kérdés. már így is szép az izomzatom,csak nem tudom,hogy a karatéval lehet fejlődni úgy vagy sem
2014. jan. 4. 00:41
 5/9 anonim ***** válasza:

:)

Csak abból indulj ki, hogy a testnek mihez kell izom, miért van rá szüksége. Ha nagyobb súlyokat kell mozgatnod, akkor ahhoz alakul, ha gyorsan kell mozognod (pl küzdősport), akkor ahhoz fog igazodni.

Röviden és tömören: ha csak az a lényeg, hogy izmos legyél/maradj, akkor edzőterem, felesleges hozzá bármilyen küzdősport:)

2014. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az oké. akkor várj felteszek egy kérdést , de amúgy a karatéval lehet fejlődni?? Azzal milyen testet lehet elérni? Ezt nem tudom,oké írtál pár dolgot,de nem konkrétan és engem ez érdekelne, csak azért mert mint írtam nekem az edzőterem olyan monoton,oké szeretem meg már ismerem az ottani arcokat,mégis nem oké. Lehet a legjobb lenne ,ha mindkettőre járnék :D csak az a baj,hogy az meg úgy elég drága lenne :/
2014. jan. 4. 08:55
 7/9 Valsek válasza:
A karate természetesen ad egy fizikumot is, de legfőképpen a karatétól az állóképességed fog fejlődni. Ha viszont feszes, jó alakot szeretnél akkor inkább a terem :D
2014. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A karate nem arra megy rá, hogy szép tested legyen. Helyes táplálkozás mellett ad egy normális fizikumot, látszik, hogy mintha csinálnál valamit, de közel sincs a konditeremhez.
2014. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hm köszönöm a válaszokat. Akkor lehet maradok a teremnél,mert nekem az a fontosabb,hogy jól nézzen ki az alakom,feszes,izmos legyen.
2014. jan. 4. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!