Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az mma-ba elég sok shotokanos...

Izidorkata kérdése:

Az mma-ba elég sok shotokanos van, pedig nekik nem is szabad igazából ütni a shotokan-versenyeiken, hogyhogy mégis sikeresek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 13. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tudsz esetleg valami videót mutatni? Ismerek amúgy shotokanosokat, egyik MMAzik is bár az nem tudom hogy megy neki konkrétan. Bár a versenyeik nem full kontaktban vannak de a mozgásuk elég gyors, trükkösek.
2014. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az igazi Shotokan karate keményebb mint az MMA.


Mi a kérdés? Shotokanban nincsen verseny, ha igen akkor az nem Shotokan karate, hanem valami újabb divat hülyéskedés.

2014. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hát, én elég sok versenyen ott voltam a ketrec mellett, shotokanost még egyet se láttam...
2014. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem sok komoly shotokanos edz Magyarországon.
2014. febr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A shotokan a legelterjedtebb karate, meg a leginkább modern sportos karate. Sokan edzik Magyarországon is. Lyoto Machida videóit nézzétek meg a youtubon!
2014. febr. 14. 14:39
 6/15 A kérdező kommentje:
Machida ráadásul hiába fiatal, valami régi shotokánt gyakorol, amit az apjától tanult. Tőlle vannak korszerűbb mesterek is!
2014. febr. 15. 12:22
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem semelyik karate sem sportos. Ahol versenyeznek az már nem shotokan karate, hanem valami szekta. Attól hogy az a divatos vagy elterjedt még nem az az igazi.
2014. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A versenyeken látszik meg hogy valkinek milyen hatékony a technikája, mennyire jó harcol. Verseny nélkül csak elmélet, pl. vannak elég szép gimnaszikus kungfuk, de a gyakorlatban semmit sem használnak a szép technikából, hanem a legegyszerűbb fulkontakt ütésekkel rúgásokkal csépelik egymást. Lyoto Machidába az az érdekes hogy olyan tiszta technikája van mintha valami katát csinálna, másnál nem láttam még ennyire tiszta, hatékony kombinációkat.
2014. febr. 15. 19:47
 9/15 anonim ***** válasza:

Minden harcművésznek a stílusára jellemzően, tisztán kellene dolgozni mondjuk egy MMA meccsen.


Amennyire nem tisztán dolgozik pl. egy kungfus (amennyire felveszi egy harcművész a tipikus kickboxos bunyó stílust) annyira gyenge még a saját stílusában.

2014. febr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mondj más Shotokanost Machidan kívül. Nem nagyon vannak. Max amatőr versenyeken vannak többségbe, de oda, ami már kicsit is komolyabb színvonalú nem nagyon vannak már jelen a Shotokanosok.
2014. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!