Miért van az, hogy sportolókon sok felesleg van?
Valamelyikükön sok van, valamelyikükön kevesebb. Sprintfutás az sem a fogyasztó kategóriába tartozik. Valószínűleg a vízilabdázás sem annyira (az úszás, az alapból erősítő edzésnek számít inkább). Itt is inkább a hosszútávú, kényelmes úszás az, ami a fogyasztó kategóriába tartozik.
De amúgy meg adottságoktól is függ. Van aki kevésbé hajlamos hízásra, van aki meg jobban. Egerszegi Krisztina meg nincs túlzottan elhízva. Még mindig nincs. Embere válogatja. Egyébként vannak olyan sportok, ahol még előnynek is számíthat, ha egy kicsit hájasabb az ember (kicsit, nem pedig extrém mértékben). Egy rendezvény alkalmával leadja, majd pár nap múlva visszajön neki. De adott rendezvénynél / versenynél jól jött. Teljesen csontkollekció sem lehet az ember, mert testzsír is kell valamennyi.
Ő pont center, neki nagyon erősnek kell lennie, sok izom van rajta. Állóképessége nagyon jó, vízben pedig nem számít a tömeg.
Kéziseknél is a beálló mindig nagyobb, erősebb, mint mondjuk egy átlövő vagy szélső.
Sok szénhidrátot esznek.
Sportoló nem = egészség.
Remekül példázza, hogy a sportos életmód egyáltalán nem a kinézet függvénye. Vess össze egy súlyemelőt egy tornásszal. Mindkettő sportol, megfelelő, komoly étrenddel, mégis teljesen máshogy néznek ki.
Az, hogy valaki sportol, egyáltalán nem vonja maga után azt, hogy akkor ő vékony. Miért? Mert sportolhat valaki napi 4 órát, ha közben meg irdatlan mennyiségű kaját eszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!