Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgást végezhetek...

Milyen mozgást végezhetek porckorong sérvvel?

Figyelt kérdés
Kérdeztem a neurológusomat, aki csak annyit tiltott meg, hogy túlterheljem a gerincem. Így a futásról letiltott. Úszni sajnos nem tudok. Ha kispályán kapusként szeretnék "sportolni", az még belefér?
2014. febr. 9. 18:18
 1/8 gomzoli ***** válasza:
Ha nem akarsz vetődni, ugrálni, hirtelen hajolni és fordulni, akkor lehet. Csak így meg védeni nem tudsz majd.
2014. febr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor vagy megtanulok úszni, vagy maradnak az "élvezhető" sportok? mint a: torna, szobakerékpár, bicikli?
2014. febr. 9. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

fegyencedzés,gerinctorna,jóga de azt is kicsit módosítva,mert előre nem feszítheted magad,pilátesz,street workout.

annyi a lényeg,hogy az edzésben ne legyen ugrás,rázó,hirtelen mozgás,és plusz súllyal ne terheld hosszirányban a gerincoszlopot,szóval akár egy módosított testépítő edzés is belefér.

a foci heti pár alkalommal meg akkor fog beleférni állapot romlás nélkül,ha már elég erős a törzsed a fenti felsorolt edzések valamelyiktől.

2014. febr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elliptikus tréner és a pilátesz akkor azok a mozgás (és edzés) formák, amiket óvatosan, de lehet űzni? (köszi az értelmes választ amúgy)
2014. febr. 16. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

a piláteszt nem óvatosan,hanem tiszta erőből csinálnod kellene,hogy fejlődj és erősödj benne és nyúljon a gerinc.

az elliptikus helyett,meg szobabicikli,de olyan,amire nem kell ráhajolni és teljesen egyenesen ülve tudod tekerni,magas kormányos.

2014. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 aikiboxer ***** válasza:
Először is el kellene menned gyógytornára, ahol megtanítják azokat a spéci gyakorlatokat, amelyekkel megerősítheted a gerinc melletti izmokat. Én is csináltam, tapasztalat, hogy nagyon jó. Utána ahogyan Korbács írja, valamilyen saját testsúlyos edzés (Fegyencedzés stb.), amellyel rendesen megerősödhetsz. Valamilyen aerob is kellene, talán fekvőbicikli?
2014. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gyógytornára jártam - de ott hely és felszerelés is biztosított volt. Lakásban már más a helyzet, amennyit a hely és az erőm enged - mocorgok, de szerintem ez kevés!
2014. júl. 30. 20:24
 8/8 aikiboxer ***** válasza:
Nem tudom milyen gyakorlatokat csináltál gyógytornán, de amiket én szoktam itthon, ahokhoz nem kell semmi csak egy fitball, két 2kg-os lábsúlyzó, meg a feneked alá egy gumipárna, hogy az oldalfekvős gyakorlatokat is tudd végezni. Különösebb hely sem kell hozzá.
2014. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!