Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik lenne a leghasznosabb/l...

Melyik lenne a leghasznosabb/legéletszerűbb önvédelem, utcára?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni tanulni valamilyen önvédelmet.

Kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre, tanácsaitokra, lehetőleg megindokolva.


2014. jan. 19. 15:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
52%
Krav Maga nagyon jó azt én is űzöm hatásos és könnyű ;)
2014. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagy társaság, csavarhúzó gázspray, képzett kutya, de a legjobb a megelőzés.


Nincs az a kungfumester akit 3 ember nem tudna kirabolni az utcán. (nem nem fairplay harc, kirabolni, leütni van különbség)

2014. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagy társaság, csavarhúzó gázspray, képzett kutya, de a legjobb a megelőzés.


Nincs az a kungfu mester akit 3 ember nem tudna kirabolni az utcán. (nem nem fairplay harc, kirabolni, leütni van különbség)

2014. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 aikiboxer ***** válasza:

Minden küzdelem alapja az ökölharc, így az alapok alapja valamilyen puhakesztyűs rendszer, mint pl. boksz, kick-box, savate, thai box.


Erre ráépítve el lehet menni többféle irányba, mint pl.

- összetett önvédelmi rendszerek (krav maga, defendo, CQC)

- testharcos stílusok (judo, brazil ju jutsu, sambo, birkózás)

- csavargatósak (hapkido, aikido)


Vagy megpróbálhatod mindezt egyben (ju jutsu).

2014. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 aikiboxer ***** válasza:
És el ne felejtsem, hogy az utcán mindig vannak eszközök, amelyek közül a botharc toronymagasan a legjobb, ugyanis jó esetben nem akarsz senkit se megölni, sem a sitten 10 évig rohadni, így a késharc, vívás kiesik. Marad a botharc: kali/escrima; canné de combat vagy nunchakuval a kobudo. (Persze ez csak az én véleményem.)
2014. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 aikiboxer ***** válasza:
Ja és hogy a karatésok, kung-fusok meg ne sértődjenek, tanulhatsz karatézni vagy kung-fuzni is. A wing tzun nagyon jó! A boxost simán veri -- Mike Tyson neki csak 2 mp. :))
2014. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Krav magára járok/jártam pár hónapig, sokan leszólják, hogy csak kizsebelés, kell hozzá alaptudás, ahogy itt olvasgattam. :( Ez eléggé elvette a kedvemet... Viszont az edzőm mellette rengeteg más küzdősportot űz, és szerintem ezeket beleépíti az oktatásunkba, megtanít minket (nekem legalább is úgy tűnik, ütni-rúgni megtanított rendesen).

Box egyik hátránya, hogy lábtechnikákat nem alkalmaz, viszont a savate szimpatikus. :)

2014. jan. 19. 19:56
 8/11 anonim válasza:

Gázpisztoly (akár gumilövedékes is).

Pár sorban megindokolva: Mert kiegyenlíti az esélyeket akár fizikailag erősebb, akár létszámfölényben lévő támadókkal szemben.


Hosszabban:

[link]


Hogy miért jó a fegyver (akár a gumis, gázos)? Hagy adja meg neked a választ erre Indiana Jones ebben a 15 másodperces videóban.

http://www.youtube.com/watch?v=4DzcOCyHDqc

2014. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy vagy box vagy wing tsun! Aikiboxernek igaza volt, Mike Tyson veszítene egy wing tsun-os ellen, de 2 mp?! 2 perc max!!!! 2 mp alatt senkit nem lehet legyőzni!
2014. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Krav maga és gázpisztoly. Amikor megtámadtak egyet a betonba csavartam, a másiknál airsoft pisztoly volt, ráfogtam a gázfegyvert! Az egyik hason, tarkóra tett kézzel, a másik térden, tarkóra tett kézzel és sírva várta meg a rendőröket. Aki látta azt hitte, hogy rendőr vagyok és elfogtam két bűnözőt!
2014. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!