Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Coopernél milyen futótechnikát...

Coopernél milyen futótechnikát alkalmazzak? Hány m-t tudnék javítani? Mit csináljak hogy hosszabb távot tudjak lefutni?

Figyelt kérdés
Szeretném lefutni a 2800 m-t a 12 perc alatt.. Ehhez milyen technika kell? Az elején fussak gyorsabban, vagy normál tempóban kezdjem..? Mikor kell elkezdenem növelni a sebességet, hogy meglegyen a tervezett táv? (Ősszel csak 2600-at futottam) hány métert tudnék javítani? Lehetséges a 3000? Hogy eddzek rá? Kérlek válaszoljatok! Köszönöm:)
2014. jan. 19. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
semmiképp se hajtsd ki magad az elején, de azért ez leginkább a fittségen múlik, és nem a taktikán. Ha javulni akarsz a futásban, akkor meglepő módon futnod kell.
2014. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, azt tudom, hogy futnom kéne előtte:D de valamilyen edzésterv? pl. milyen futás gyakorlása jobb ehhez, sprint vagy hosszútáv, hány percig, milyen sűrűn:)
2014. jan. 20. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is tudd megállás/séta nélkül végigfutni/kocogni.


Amúgy ez iskolai cooper nem? Ezért biztos nem strapálnám magam. Ha meg magad miatt tudsz, akkor meg felejtsd el ezt a 12 percesdit.

2014. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3. Vagyok.

Ha megy egyhuzamban, akkor meg szépen lassan gyorsíts a tempón, de egyenletes tempóban fuss mindig.

Az utolsó 1-2 percben mrg ha megy ráhajrázhatsz.


Legalábbis én így csinálnám.

2014. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, iskolaira gondoltam, de részben magam miatt is szeretném gyorsabban lefutni, úgy jobban érezném magam:)

Köszönöm a választ, majd kipróbálom ezt a technikát:)

2014. júl. 3. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!