Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelmet, vagy mit alkalmazzak?

Önvédelmet, vagy mit alkalmazzak?

Figyelt kérdés
14 éves fiu vagyok van 1 "barátom" akit nagyon utálok de bizonyos okok miatt muszály hogy barátom legyen(ráadásul osztálytársam is) azért utálom mert minden nap ütöget(kék, zöldre ver.. de nem akarom viszzaütni mert félek hogy nagyobb verekedés alakulna ki.. nem tudnátok valami jó önvédelmet amivel "leállithatnám"? Pl: 1 ütés valahowa amitöl lezsibbad vagy ilyesmi??
2009. márc. 7. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen erősen nyomd meg a szegycsontját(ha 14 vagy, gondolom 8.-as akkor tuti tanultad bioszból) ha nem, akkor ez a kemény rész a nyakad alatt. Ezt nyomd meg és tuti leáll. Vagy egyszerűen térdeld combon!
2009. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha már bunyo közbe nem lene esély térdelgetni?? hova "tegyem" be a NAGY ütést?? (remélem ere nem jön sor)
2009. márc. 7. 22:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nézd, ha tényleg nem megy másképp akkor térdelj bele véletlenül a golyóiba, utána meg bocsikázz, hogy nem oda akartad... Hátha veszi a lapot. Ha meg nem akkor megismételheted máskor is. :)
2009. márc. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak 1-szer kell megütni valahol.(szerintem gyomorszáj vagy a szájába) és onnantól többet nem fog téged ütögetni.Ha nagy bunyó lenne védd a fejed és ha már nagyon közel megy hozzád rugd meg a lábhajlatát attól összerogyik egy kicsit
2009. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyilván az első nem tanult biológiát, mert valószínűnek tartom, hogy az ádámcsutkára gondolt, mivel a szegycsont az a mellkas közepén van, ahol összefutnak a borák.
2009. márc. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, félreértettem, azt hittem az első azt mondja, hogy állad alatt, nem pedig nyakad alatt. Ez esetben jó amit írt.
2009. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Orrba kell verni erősen vagy az állkapcsát lentről-felfele horoggal. De ezek azért veszélyesebb ütések úgyhogy komolyabb baja is lehet. Inkább bízd magad az adrenalinra az sose hagyott cserben. Nem érzed a fájdalmat és pillanat alatt KO-ra lehet küldeni akárkit. Amúgy meg egy bunyó 10 másodpercnél tovább úgyse tart. Ha igen az már ribancharc. (Persze a sportokban más a dolog)
2009. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elég vicces olvasni a válaszokat. Ez olyan, mintha valaki az interneten keresztül akarna biciklizni tanítani/tanulni.

Szerintem esélytelen az egész. Ha nincs közelharc tapasztalatod, akkor a 'parasztlengős' adok-kapok bunyónál nem jutsz messzebb a tanácsok alapján sem.

Természetesen sok megoldás létezik, de ezeket leírás, videok alapján nem lehet megtanulni. Hosszú évek gyakorlása kell hozzá. Érezni kell az ellenfelet, tudni kell, hogy hova és milyen erővel kell támadni a cél eléréséhez. Én is gyakran tapasztalom, hogy egy mozdulat hatása sokszor centimétereken múlik. Hibás egyensúly, vagy kicsit rossz kéztartás és megette a fene az egészet.

Egyébként anélkül is le lehet győzni valakit, hogy szétvered. Az emberi test egy érzékeny műszer. Sok olyan pont van rajta, amelyek egy kigyúrt kopasz állatnál is ugyanolyan érzékenyek mint másoknál. Ezeknek a pontoknak a nem túl erős nyomása iszonyatos fájdalmat vagy zsibbadást tud előidézni az adott testrészben.

A filmekben látott öreg kiégett mester és ifjú szorgalmas tanítvány is csak egy romantikus amerikai álom.

2009. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mért mindig az erőszak istenem .... egyszerűen mond meg neki h még1szer hozzád ér nagyobbat kap vissza mint eddig összesen adott , ja de előtte mégis be kell neki verni 1et ... ez a fenyegetés pszichológiája: azt jelenti h azért fenyegetünk h ne kelljen beváltanunk ( ebbe viszont beletartozik az is hogy ha megígértél neki 1 pofont azt be is kell váltanod különben nem ad hitelt a szavaidnak) ... magyarán mondod neki h bevered a pofáját ha megüt --> meg üt adsz neki 1 jó nagy "parasztlengőt" aztán nem fogja megkérdezni mért kapta tuti.( am hozzátenném nem lehet h ez ilyen haveri ütögetés? mert ez ugye a fiúknál néha szokás , én is "verekedtem néha" így de az csak hülyülésvolt , nem lehet h túl ragozod a dolgot?)
2009. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha 1 bunyó közbe adódik lehetőség a fejét és könyökkel... kifekszik. Én már csináltam iet
2009. okt. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!