Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Airsoft fegyverek! 2. világháb...

Malarkey kérdése:

Airsoft fegyverek! 2. világháború vagy modern éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam hogy milyen is legyen az 1. saját airsoft fegyverem. Mivel 2 világháború fan vagyok így kapásból valami olyan korabeliben gondolkodtam. De aztán eszembe jutott, hogy nincs (szerintem, javítsatok ki ha mégis) olyan sűrűséggel 2. világháborús airsoft meccs, mint például egy mai háborút szimulált küzdelem. Modernet is nagyon szívesen veszek, de a szívem jobban húz a világháborúshoz, de használati részt tekintve sokszor szeretnén használni így a modernre teszem ilyen szempontból a voksomat. Szerintetek melyik érvelés éri meg jobban?

2014. jan. 5. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor lássuk:


Első eset, 2. Világháborús fegyver:

- Jó, ha olyan a témája a játéknak is.

- Modern történetet feldolgozó Milsim (Military Simulation) játékon nem nézik jó szemmel és nem is igazán passzol oda.

- Átlagos, tingli tangli játékokon használhatod, nem fog senkit zavarni.


Második eset, Modern fegyver:

- A modern stílusú játékokra sokkal jobb választás.

- Régi stílusú játékon nem szeretik és nem is passzol oda.

- Tingli tangli játékokon ezt is használhatod.


Modern MilSim játék aránya a Világháborúshoz:

1 Világháborús játékra jut 10 Modern Milsim.


Miért?

Mert az emberek sokkal jobban vonzódnak a jövő felé, ill. filmekből ismert harcok felé. Sokkal nagyobb sikere lehet egy átlagosan levezérelt Black Hawk Down játéknak, mint mondjuk egy jól levezérelt Market Garden játéknak. Ez azért van, mert a filmek hatással vannak az emberekre. Egy jól megrendezett filmen alapú játékon többen részt vesznek, mert jobban ismerik a történetet.


Másrészt:

Milsim játékon előírt Dress Code van. A modern dolgokért bemész a boltba és megveszed, utána használod 2 évig (Ruha, Bakancs esetén, mondjuk havi 2-3 játékkal számolva és némi utcai használattal). A régi stílusú játékokhoz hozzátartozik a korhű ruházat is. Azokat pedig nem olyan egyszerű beszerezni. Vagy elmész egy szabóhoz és készíttetsz vele egyet jó pénzért, vagy pedig magad csinálod meg, sokkal több munkát belefektetve.


Ráadásul a technikai ellátottság terén is hátrányban vannak a régi fegyverek. Általában a fegyverek hasonlítanak egymásra belülről, de ha mondjuk veszel egy MP40-et és eltörik a válltámasz vagy tárat szeretnél hozzá venni, akkor az nem lesz olyan egyszerű, mint egy M4 vagy AK modellhez.


Részemről én a modern világra szavazok, de persze neked kell eldöntened. Ha első fegyver lesz, mindenképpen egy modernt javaslok. Egy Dboys M4/M16 vagy Dboys Scar nagyszerű választás lehet. Kínai ugyan, de jó minőségű fegyvereket készítenek. Ha olcsóbbal szeretnél kezdeni akkor Cyma AK modelljei is jók, de tapasztalataim alapján több gond van velük, mint a Dboys, Classic Army, Tokyo Marui gyártmányokkal. Talán az arany középút az M14 lenne. Az viszonylag új fegyvernek számít, de szerintem hasonlít az M1 Carbinere esetleg M1 Garandra. M14-ből igazán minőségi, bár drága a Tokyo Marui. Olcsóbb ugyan a Cyma, de ha DMRként akarod használni, akkor belső tuningra mindenképpen szükség van. Ha van egy fő fegyvered, utána szerezz be egy régebbi típusú fegyvert, szerintem.


Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed van nyugodtan írj levelet.

2014. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló jól írta le a dolgokat, kicsit kiegészíteném. Én a helyedben nem ilyen szempont szerint választanék, hanem elsősorban gyártót (milyen minőséget, pénztárcafüggő), utána meg hogy milyen a stílusod. Nekem pl Cyma M14-em van távcsővel, én jobban szeretek a dzsindzsás egy két épülettel tarkított erdős pályán elrejtőzni lopakodni és lesből támadni. Az épületharc is jól megy de nem szeretem (van pisztolyom is) , és ha szeretném is elég nehéz lenne ezzel az M14-essel mert 5 kg felett van és nagyon hosszú. Ha te pörgősebb beállítottságú vagy akkor mp5, p90... Ha meg ilyen is, olyan is akkor akármilyen behajthatóválltámaszos AK, M4 vagy Steyer AUG... De mielőtt veszel valamit olvass utána alaposan, pl: alkatrészellátottság (evvel nagyon be lehet fürödni), tipushibák... És tényleg nagyon kevés háborús játék van, nálunk havi 1, max 2 tinglitangli van, nagy játék nagyon ritka és az se háborús. Ha csak ezekből indulnék ki, én nem vennék háborús fegyvert egyrészről. Másrészről meg ha elmennék egy háborús fegyverrel játszani és valaki beszólna, elküldeném a (cenzúra)annyába. Ja és ha sokat akarod használni akkor pl Jing-Gong, Cyma. Ezek nagyon jó minőségű kínaiak és ami fontos hogy Tokio Marui kompatibilisek úgyhogy van hozzá alkatrész. Remélem segítettem.
2014. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, tényleg segítettek! Komolyan elkezdtem gondolkodni az M14 iránt, mert azért tényleg egy középút is lehet. Hasznosak a tanácsaitok, köszönöm!
2014. jan. 24. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!