Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Boksz mellé milyen kiegészítő...

Boksz mellé milyen kiegészítő edzést javasolnátok? Súlyzózás, saját testsúlyos edzés, vagy ezek keverve? Egyébként a bokszolók szoktak edzésen súlyzózni is?

Figyelt kérdés
Kb.1 éve már eddzek súlyzókkal, de ha mellette bokszolnék is, akkor hogyan kellene átalakítanom az edzést ?

2013. dec. 28. 23:14
 1/8 aikiboxer ***** válasza:
93%
Egy év alatt már egész rendes izomtömegre szert tehettél, amelyet elveszítesz, ha abbahagyod a súlyzózást, úgyhogy ne hagyd abba. Osztott edzést csinálj, lehetőleg a bokszedzéstől minél távolabbra tedd be a bicepsz/tricepsz edzést (pl. Kedd-Csütörtök boksz, szombat bicepsz/tricepsz). A bokszot pedig próbáld meg könnyedén, ne izomból, hanem finoman, játékosan, technikásan.
2013. dec. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha boxolsz akkor én a saját testsúlyos gyakorlatokat javaslom elsősorban és az erőnlétre nagyon menj rá hogyha versenyszerűen szeretnéd csinálni. Hogyha nem heti 2 box edzést csinálsz ami valljuk be édes kevés ahhoz hogy megtanulj boxolni rövid időn belül akkor mellette nem fogsz tudni rendesen súlyzós edzést csinálni ( itt nagy súlyokra gondolok).
2013. dec. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.:) Hát szeretném versenyszerűen is csinálni,ha jó leszek benne, 16 éves vagyok. A súlyzózást nem szeretném abbahagyni és azt olvastam, hogy a boksz mellett jó ilyen edzéseket is csinálni, de olyat is olvastam, hogy inkább köredzéseket kellene csinálni, de ha jó az osztott is, akkor továbbra is csinálhatom azt. :)
2013. dec. 29. 10:24
 4/8 aikiboxer ***** válasza:

Erről a következőt tudom mondani:


1) Nekem csak a saját testsúlyos (fegyenc-)edzéssel van tapasztalatom, mégpedig az, hogy iszonyat kellemetlen (osztott) felsőtest nap után másnap bokszolni... Nekem úgy van az edzésem, hogy kézenállvanyomás-fekvőtámasz-húzódzkodás egyben, és ezek közül a legrosszabb a húzódzkodásra másnap "rábokszolni"... Gondolom súlyzóval ugyanez a helyzet a bicepsz/tricepsz gyakorlatokkal.


2) De boksztársaim súlyzóznak előző reggel (tehát másfél nap regenerálódás -- nekem ez kevés). Olyat tehát semmiképpen ne csinálj, hogy súlyzó felsőtestre másnap bokszedzés, csak ha van legalább 1.5-2 nap regenerálódni. (Nekem az vált be, hogy szombat: húzódzkodás, hétfő-szerda-péntek: boksz.)


3) A boksz annyira nem fáraszt le, hogy másnap ne tudnál felsőtestre edzeni, de ott is jobb persze pihenni két napot, ha tudsz.


4) Combot, hasat, hátat nem érinti a boksz, én egyenesen a bokszedzés végén szoktam guggolni/hidazni, a haspréseket meg a többiekkel együtt nyomom a boksz végén


5) Ami kellemetlen még, hogy ha van a bokszedzés végén szervezett erősítés, amiben van fekvőtámasz, akkor ez zavarja a testépítést, mivel esetleg kénytelen vagy regenerálódás helyett még heti 3x50 fekvőtámaszt lenyomni. :) Én ezt a részt ki szoktam hagyni az edzésen, de én megtehetem mert hobbista vagyok csak.


6) Végül, nálunk a versenyzőknek tilos a súlyzózás, van egy srác, aki elég szépen kigyúrva jött le, abbahagyatták vele a súlyzózást. És az edzőnk utálja a táplálékkiegészítőket is, meg eleve a tömegnövelést mint olyat (mivel akkor gond lesz majd versenyre a fogyasztás). Ilyen szempontból egy olyan régimódi bácsika, mi azért tonnaszámra isszuk a proteint meg esszük a dextrózt edzés után amikor nem látja. :D

2013. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:) Még ma magkérdezem az edzőt,hogy mikor vannak edzések és megpróbálom beosztani úgy. Kettlebbelre is lenne lehetőségem, az hasznos lenne mellette vagy az edzőterem helyett? :)
2013. dec. 29. 16:01
 6/8 aikiboxer ***** válasza:
A kettlebellt én nem próbáltam, de az is nagyon jó. Bár az a benyomásom van róla, hogy az inkább testharcos stílusok (ju jutsu, aikido, judo, birkózás, BJJ) kiegészítő edzéseként jó, izomtömeg-növelésre nem alkalmas annyira, emiatt a gyúrást nem pótolja. A bokszhoz nem tudom, hogy illik, biztosan ott is számít.
2013. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aikiboxer ***** válasza:
Csak a kettlebell ellen szól, hogy szervezett (csoportos) edzésen kell csinálni, legalábbis kezdőként (így hallottam egy barátnőmtől), nem szabad csak úgy otthon varázsolni vele -- emiatt a bokszedzések mellé kellene beillesztened, nem végezhető olyan szabadon, mint a súlyzós vagy a fegyenc.
2013. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na közbe találtam egy edzőt. Ő nem csak kifejezetten box edzéseket tart, hanem van földharc és rúgások is, crossfit stílusú gyakorlatok és kettlebbel is. Ő régen versenyzett is , de azt mondta, hogy ő nem versenyeztet embereket, így ha versenyezni akarok, akkor át kell mennem másik edzőhöz. Szerinted megérné versenyezni, vagy elég ha csak hobbiból csinálom és mellé súlyzózok is akkor.
2013. dec. 30. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!