Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha minél több fekvőtámaszt...

Ha minél több fekvőtámaszt szeretnék csinálni (megállás nélkül), milyen módszerrel eddzek rá?

Figyelt kérdés

Extrém elképzelésem 300 lenne. Egyben.

A kérdésem pedig az hogy hetente hányszor eddzek ahhoz hogy ezt elérhessem? és mennyit, milyen rendszerben?


2013. dec. 6. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
2 naponta gyakorold, és csináld mindig a maximális mennyiséget ami megy. Pihenés után még egyszer indulj neki, 2 széria elég, de próbálkozhatsz 3 szériával is.
2013. dec. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És arra figyelj, hogy ne lassan menjen, hanem gyorsan. Nagyongyorsan. Illetve csinálj elől-hátul tapsolósakat is.
2013. dec. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ha még most kezdesz el fekvőtámaszozni, akkor a legalapabbról kell indulni.

Ha viszont már valamennyire tudsz, akkor először is melegíts be, aztán kezd el a fekvőtámaszozást, de szerintem ne kifulladásig, vagy amíg össze nem esel. Tűz ki magad elé egy célt, hogy ma ennyit csinálok meg, s az próbáld is betartani.

Minden nap 10-20-al emeld, aztán előbb-utóbb eléred a 300-at is.

Ha már elérted a 300-at, s több napon keresztül fenn is tudod tartani azt a szintet, akkor mecsinálhatod, hogy tapsolsz fekvőtámaszozás közben.


Remélem, tudtam segíteni!

2013. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

heti 6x csinálj meg 300at 20asával.

a következő hónapban 30asával és így tovább egyre többet egyben.

2013. dec. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Korbács mást írt mint én.


Próbáld ki amit ő írt!!

2013. dec. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia. Próbáld ki ezt a programot. Igaz hogy csak 100-ig van, de ha beletanultál a lényegébe tovább is folytathatod.


[link]

2013. dec. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kb 2 hónapja álltam neki, mondjuk nálam a cél 100 volt. Amikor elkezdtem akkor egyszerre ment kb 25-30, de úgy, hogy majd meghaltam. Most egyszerre 40-45 megy, mondjuk nálam eddig a legnagyobb akadály az, hogy a levegőből fogyok ki, pedig odafigyelek, hogy minden fekvőnél vegyek levegőt és ki is fújjam (igen, erre figyelni kell, ösztönösen nem így csinálnád és 15-nél kipurcansz). Én kezdetben úgy csináltam, hogy 3 szériában, szériák között 2-3 perc pihenő és mindig annyit amennyi megy. Utána elkezdtem számolgatni is és próbáltam mindig párral többet nyomni. Eleinte úgy edzettem, hogy legyen az edzések között 1 pihenő nap, most már inkább kettőt tartok, mert elég durva izomlázam van egy pihenő nap után is.


Most (konkrétan tegnap) álltam át arra, hogy 5 szériát nyomok, de úgy, hogy a lábam kb 30 centi magasan van, ugye így nehezebb. Nem tudom egyenlőre, hogy ez jobb lesz-e vagy nem, majd kiderül.


(Ja egyébként izmosodásra ne nagyon számíts a fekvőtámasztól.)

2013. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!