Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha a jobb alkarom 1/3-a van...

Ha a jobb alkarom 1/3-a van meg (fogyatékos vagyok) attól még bokszolhatok?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék bokszolni, de nem tudom hogy lehet-e így. Persze a jobb kezem attól még elég erős, csak nem annyira hosszú, aki tudna ebben segíteni,

Előre is Köszönöm! :)

17/F



2013. nov. 17. 20:32
1 2
 1/11 aikiboxer ***** válasza:
Ha a bal karod teljesen egészséges, és jobbkezes lennél amúgy (tehát az az alapállás kényelmes, hogy a bal lábad és az egészséges kezed van elől), akkor szerintem beállhatsz a hobbisták közé, igen. Nálunk is van olyan, hogy sérült valamelyik kezünk, ezért csak fél kézzel zsákolunk és a ringbe is úgy megyünk be, hogy a sérült kezünkkel nem ütünk csak tartjuk.
2013. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Versenyszerűen csinálhatom? Ha tehetségesnek bizonyulok? Mert a testi erőm megvan hozzá, csak a az a 2/3-ad hátrányom van :D
2013. nov. 17. 20:52
 3/11 anonim ***** válasza:
az ugynevezett 'egeszseges' sportolok kozott hatranyban lennel nagyon, a para-sportolok kozott nezz inkabb korul. amugy kitartas, menni fog!!!
2013. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi, Van ilyen para-bokszoló egyesület/csoport? Tartanak versenyeket?

Előre is Köszönöm a válaszokat :)

2013. nov. 17. 21:10
 5/11 aikiboxer ***** válasza:
Szerintem nincs és nem is lehet. Viszont a sport nagyon nem csak a versenyzésről szól. Hanem egészségről, közérzetről, játékról -- én se versenyzek, mégis nagyon szeretek bokszolni. Soha nem leszek olyan jó, mint egy versenyző, de nem is ezért csinálom, hanem csak mert jó. :)
2013. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ha van hozzá kitartásod és lehetőséged, akkor sok sikert kívánok még így láthatatlanba is!

pár év múlva azért illene egy parasport versenyről vmi érmet is hozni:)

2013. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így 17 évesen hogyan és milyen parasportba kezdhetnék? 1,5 évig gerelyeztem
2013. nov. 17. 21:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Az milyen király lenne, ilyen alap mellett kiállni egészséges mezőnyben is!


Minden lehetséges amúgy, béna lábú judo-s vagy birkós is győzött versenyen.. mindenkinek van előnye és hátránya, a rövid kar csak egy látványos hátrány, hát használd ki azt amiben meg neked van előnyöd (bármi lehet, valami jó érzék, reflex, ütőerő..)

2013. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem egy ezzel foglalkozó szakember simán csinálna neked sportoláshoz egy stabil jól rögzíthető protézist és akkor már meg is van a karhossz,rá meg jön a kesztyű.
2013. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2013. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!