Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyivel másabb igazi csónakb...

Mennyivel másabb igazi csónakban evezni, mint evezőgépen a teremben? Maga a mozdulat a gépen, le tudja képezni az igazi evezést? És ha a max. Fokozaton edzem, akkor nem lenne nehéz igazi csónakban evezni sem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az evezőgép erősítésre van a technikát nem fogod tudni megtanulni edző nélkül.
2013. nov. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A Balatonon is lehet csónakázni, és sok más helyen az országban. Az a sok ember, aki csónakot bérel 1 órára, nekik sem volt edzőjük.
2013. nov. 15. 18:46
 3/11 anonim ***** válasza:
feltételeztem nem sétacsónakázásra gondolsz ha már így rá kell készülni
2013. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én csak kíváncsi lennék rá, hogy milyen az igazi csónak, de nem versenyszerű sportra gondoltam. Mert nagyon megtetszett az edzőteremben az ottani evezés.

De tegnap megnéztem pár videót evezőversenyekről, és látom, hogy egész más az evező mozdulat, egy félkört ír le, míg én a teremben csak hátrafelé, egyenesen húzgálom a "lapátot".

Tehát azóta rájöttem, hogy nem ugyanaz. :D

2013. nov. 16. 20:38
 5/11 anonim ***** válasza:

hát, a csónakban való evezgetés, az kicsit más, mint az evezés, mint sport. az edzőtermi evezőgépek utóbbiakat utánozzák, úgymond. edző nélkül nem fogod megtanulni, én tavaly jártam egy kurzusra, hol megtanították az alapokat, úgy kezdtük, hogy az edzőtermi gépen, aztán benti szimulátoron (tehát, olyan, mint a hajó, víz is van, de nem megy sehova, bent van, egy nagy tartályban), s utána mentünk csak vízre. a nehézséget meg eléggé erősen befolyásolja a folyó sodrása.


arról nem is beszélve, hogy a vízen egyensúlyozni kell.


ilyenben voltunk pl

[link]

2013. nov. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Az evezőgépen is az lenne a célszerű ha félkört írnál le, mint ha valóban eveznél. Így a leghatékonyabb a gyakorlat. Ha így evezel a gépen is látni fogod a kijelzőn, hogy "több métert teszel meg" egy egy húzással.


Persze a valódi evezés más, ha komolyan gondolod tényleg keress edzőt. Amúgy jó ha gépen kezded, mert az állóképességed jó lesz, és az izmaid is erősebbek lesznek mire éles helyzetbe kerülsz.


Ha csak úgy szeretnél evezgetni, de nem versenyszerűen, azt hamar meg tudod tanulni. Akár úgy is ha megkérsz valaki olyat, aki egyszer kétszer meg tudja mutatni.


Még annyi, hogy jó úszástudás mindenképp ajánlott hozzá.

2013. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos, a teremben nem lehet ugy evezni, mint elesben, mert nem ket kulon madzagot kell huzigalni, hanem csak egyet, azt pedig ket kezzel.
2013. dec. 13. 23:28
 8/11 A kérdező kommentje:
De jobb is igy, ha kulon lenne mind a ket keznek, nem is tudnam szabalyosan vegezni a gyakorlatot. A jobb karom erosebb valamivel, tuti hogy azzal mindig nagyobbakat huznek, mint a ballal.
2013. dec. 13. 23:30
 9/11 anonim válasza:
A környezeten kívűl a legnagyobb különbség az evezőgépes és igazi evezés között, hogy amikor igazi hajóban (csónakban) evezel, minden előregurlás alatt a lapátok nyelét 90 fokkal felfelé kell fordítanod, hogy a lapátok vízszintesen álljanak azért, hogy a légellenállását csökkentsed az alatt a rövid idő alatt amíg hátra tolod azokat a következő húzáshoz és azért is, hogyha véletlenül hátra tolás közben a víz felszínéhez hozzáérne a lapát az ne akadjon meg benne a szó szoros értelmében mert az még komoly balesetet is tudna okozni egy több evezős hajóban.
2016. máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez a 90 fokkal elfordítás biztos jól kilazítja a csuklóízületet. :)
2016. máj. 27. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!