Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Honnan tudod, hogy rosszul...

Honnan tudod, hogy rosszul mér-e a pulzusórád?

Figyelt kérdés
és ha rosszul, akkor visszaviheted, azt visszakapod a pénzt, vagy bevizsgálják valahogy?
2013. nov. 8. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Komoly sport kérdés.


A pulzusodat egy primitív időmérő készülék és az időegység alatt történő szívdobbanásaid számából ki tudod matematikázni.

2013. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nyilván és az közelítőleg igaz is arra a pillanatra, de nekem percenként 30 féle pulzusom van, 10 perces intervallumba meg nyivlán 60-120 között bármilyen érték
2013. nov. 11. 08:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nyugalomban fekszel akkor nem állandó a pulzusod?


A nyugalmi helyzetben egy perc alatt kiszámolt szívdobbanások száma volt sokáig a módszer a pulzus meghatározására, ez van, vagy használj több mérőműszert és így szűrd ki melyik lehet rossz.. vagy menj el orvoshoz akinek hitelesített mérőműszere van.


Egyébként, igazából eszembe nem jutna megmérni a pulzusomat. Nem tudom, a Csodaszarvas legendáján előbb kezdenék el gondolkodni mint azon, hogy éppen mennyit ver a szívem (komoly bizodalmam van a testemben, a szerveimben. ez az én kis saját királyságom ahol mindenki teszi a dolgát).

De tudom hogy ahány ház annyi szokás. :))

2013. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát az onnan indult, hogy futógépzek meg majd tavasszal futok és ahhoz, hogy megfelelően hatékony legyen megfelelő pulzustartományba kell lenni, ha csak érzéssel futok akkor valószínű magasabb lesz a pulzusom, mint az ideális és izmosodom, nem pedig fogyok, ezért ha már itt van mérem néha sporton kívül is
2013. nov. 12. 09:13
 5/7 anonim ***** válasza:

"hogy megfelelően hatékony legyen megfelelő pulzustartományba kell lenni,"


Itt tértél át a Harry Potter világába. Tök mindegy milyen a pulzusod, kiválasztottad a legegyszerűbb edzést amit találni lehet.. a futást azzal akarják 'komoly' edzésnek beállítani, hogy közben pulzustartományokat határoznak meg.. amiket mérni kell.. aha..


Értelmetlen edzés marad, és kíváncsi lennék mi a célod vele.. de alighanem óriási nagy kamunak estél áldozatául.

2013. nov. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kizárólag fogyás, semmi más

(mellette megy a súlygépes edzés, squash, tenisz, mikor mi)

2013. nov. 13. 08:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Husi, zöldség és zsír menjen, mert ilyen ételek után marad alacsonyan az inzulinszinted, és ez kell a fogyáshoz, mint hormonszintek által vezérelt folyamat :)
2013. nov. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!