Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyek az alábbi...

Szerintetek melyek az alábbi küzdősportok előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

1.Boksz

2.Birkózás

3.Cselgáncs

4.Brazil jiu jitsu vagy grappling

5.Thaibox/kickbox/savate, vagy bármelyik ütős-rúgós jellegű küzdősport, amelyik a személyes kedvenced.


Arra kérnék mindenkit, hogy egyiket se kiáltsa ki legjobbnak, más sportokat, rendszereket ne itt elemezzen!



2013. okt. 21. 20:44
1 2
 1/16 aikiboxer ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt ezek a stílusok a maga fajtáin belül a legjobbak. :)


Boksz:

+) nagyon jó kéztechnika

-) nincs lábtechnika; nehéz jó klubot találni, ahol tényleg rendesen megtanítanak bokszolni; profi boksznál agysérülés veszélye


Birkózás:

+) nagyon jó testharc; Magyarországon nagy hagyománya van; nagyon jól tanítják

-) karfiolfül; felnőtt kezdőkkel nem tudom, hol foglalkoznak


Judo:

+) nagyon jó testharc, sokoldalú rendszer

-) felnőtt kezdőkkel nagyon kevés helyen foglalkoznak; nagyon a versenyre mennek rá; nagyon sok a sérülés az élversenyzőknél


BJJ:

+) a földharc királya; felnőtt kezdőkkel is foglalkoznak rendesen; az öveket valós küzdelmi tudásra osztogatják; nagyon sokoldalú, dinamikusan fejlődő földharc-rendszer

-) állóharcban gyengék (utcán pedig nem fetrengünk a földön)


Thaibox/kick-box/savate:

+) Nagyon jó küzdelmi készséget alakítanak ki és rúgás is van bennük; felnőttekkel is rendesen foglalkoznak

-) Sajnos a lábra koncentrálva gyengébbek kézzel, mint a bokszolók.

2013. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Birkózást is oktatnak felnőtteknek, a hagyományos csoportokban, nyilván mást csinál, amíg valamennyire fel nem zárkózik, itt Szegeden is így van, akivel párba kerül az inkább játszik vele, oktatgatja ilyesmi, tanulja az alap dobásokat, elveket stb.


A bokszot tényleg sok helyen nem jól oktatják itthon? Ezt nem is gondoltam.

2013. okt. 21. 21:35
 3/16 aikiboxer ***** válasza:
Fogalmazzunk úgy, hogy elég nehéz egy olyan klubot találni, ahol TÉNYLEG normálisan megtanítanak bokszolni. Mi a gyerekkel három klubot néztünk meg és próbáltunk ki, mire egy tényleg kiválót kifogtunk.
2013. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Néhány dologgal egészíteném ki Aikiboxert:

- Általában a sablon szöveg az szokott lenni, hogy azért nem foglakoznak felnőtt kezdő birkózókkal, mert nem tudnának megfelelő edzőpartnert biztosítani. De sokszor a valódi ok az, hogy nem tudnák versenyeztetni őket, olimpiai kijutásról velük meg nem is álmodhatnának.

- Judo-n abszolút nem nagyon foglalkoznak már felnőttekkel. 14 éves kor felett se nagyon vállalnak már kezdőket. Lényegében a legtöbb Judo klub az ovisok "levadászásával" foglalkozik. Minél fiatalabb versenyzőket próbálnak szerezni maguknak, hogy minél több versenyekre tudjanak menni velük

- Kick boksznál csak a hagyományos stílus gyenge kéztechnikában- ezért kell ennél a holland iskola alapuló edzéseket keresni. Azonban van a holland stílus, ahol külön tanulnak még mellette bokszot a jó kéztechnika miatt. Nem hiába van annyi sikeres holland a K1 szabályrendszerű szervezeteknél.

2013. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Atomirészecske, miért privátban írsz?


Akkor mesélj már majd a kamu kungfuddal védem meg magamat?

2013. nov. 3. 18:49
 6/16 anonim ***** válasza:
Atomi részecske tudtommal Wing Tsun Kung Fuzik...szóval kedves kérdezõ, te vmit nagyon összekeversz...rohadt kíváncsi lennék h a Wing Tsun mitõl lenne kamu...azért mert sok helyen a pénzre hajtanak, attól még egy több száz éves harcmûvészetet nem mondanék kamunak...én is Wing Tsunozok már fél éve...szívesen találkoznék veled és tolhatnánk egy full kontaktot...ott bebizonyítanám h nem igazán kamu a Kung Fu
2013. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Csakhogy drága haverod itt küldi nekem privátban, hogy az összes fent említett stílus semmit sem ér...
2013. nov. 5. 15:29
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nem értem, hogy fél év után hogyan engeded meg magadnak ezt a stílust
2013. nov. 5. 15:31
 9/16 anonim ***** válasza:
amennyiben Atomi r¨Śszecske a fenti dolgokat fik¨˘zta, akkor vele sem ¨şrtek egyet ¨Śs el is ¨Şt¨Ślem ez¨¨rt...de te sem vagy n¨˘la k¨šl0‹2nb...egy igazi becs¨šletes harcm0‹4v¨Śsz vagy k¨šzd0‹1sportol¨Ž tiszteletben tartja a t0‹2bbi st¨Şlust ¨Śs nem "kamuzza" le 0‹1ket, mert egyszer lehet h a legnagyobb kamut¨Žl fogja a legdurv¨˘bb ki¨št¨Śst kapni...ja ¨Śs m¨Śg t0‹1lem k¨Śrdezed meg h hogy engedhetem meg magamnak ezt a hangnemet? m¨˘r ne is haragudj, de kett0‹1nk k0‹2z¨šl te vagy a flegma cs¨˘v¨Ž...¨Śn csak annyit mondtam h ha ennyire kamunak tartod a Wt-t, akkor gyere velem egy full kontaktra ¨Śs megmutatom neked Bruce Lee h ez a nagy kamu kung fu is okoz neked majd n¨Śmi meglepet¨Śst
2013. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
amennyiben Atomi r¨Śszecske a fenti dolgokat fik¨˘zta, akkor vele sem¨şrtek egyet ¨Śs el is¨Şt¨Ślem ez¨¨rt...de te sem vagy különb nála...egy igazi becsületes harcmuvész vagy küzdosportoló tiszteletben tartja a többi stílust éss nem "kamuzza" le oket, mert egyszer leheth a legnagyobb kamutól fogja a legdurvább kiütést kapni...ja és még tolem kérdezed meg h hogy engedhetem meg magamnak ezt a hangnemet? már ne is haragudj, de kettonk közül te vagy a flegma csávó...én csak annyit mondtam h ha ennyire kamunak tartod a Wt-t, akkor gyere velem egy full kontaktra és megmutatom neked Bruce Lee h ez a nagy kamu kung fu is okoz neked majd némi meglepetést
2013. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!