Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen technikai dolgokban...

Milyen technikai dolgokban különbözik a WTF az ITF taekwondotól?

Figyelt kérdés

Egyszer beszéltem egy WTF Taekwondo oktatóval és azt mondta, hogy más technikával rúgnak az ITFben meg, hogy ott több mindent lehet.


Én már jó pár éve boxolok így a kezem nem olyan rossz de nem akarnám abbahagyni az ütést. A legjobb az ha mind a kettőt csinálom.


Melyik a látványosabb ? Melyik ér többet utcán ?

Meg amit írtam a fő kérdésben:

Milyen technikai különbségről van szó ?



2013. okt. 4. 19:16
 1/3 A kérdező kommentje:

Védelemre, támadásra, sebzésre melyik a jobb ?


Légyszi válaszoljatok a kérdéseimre.

Köszi :)

2013. okt. 4. 19:20
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is várom a szakértők válaszát. Sajnos én csak az itf-ről tudnék írni de még ott is az elején tartok.
2014. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Látvány szempontjából szvsz a WTF jobb, utcán melyik ér többet? Egyik se. Na jó az ITF azért többet.


Lényegi különbségek, WTF versenyen nem lehet fejre ütni, épp ezért nem is azt tanulják. WTF versenyen elég erősen kell megrúgni a protektort, hogy a chip találatot jelezzen, ezt főleg köríves rúgásokkal lehet elérni, míg ITFben pontot szerzel ha csak tisztán hozzáérsz kb a másikhoz szóval ott inkább az oldalsó rúgáokat erőltetik "side kick" meg próbálnak ráugrani a fejedre meg azt ütni :D egyikben sincs rúgás lábra azt nem is gyakorolják. Szerintem WTF sokkal szórakoztatóbb de ha boxoltál akkor lehet jobban fog tetszeni a másik.

2014. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!