Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés és táplálkozás terhesség...

Edzés és táplálkozás terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Éppen elkezdtem súlyokkal edzeni, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. A biztonság kedvéért abbahagytam, egyúttal el is bizonytalanodtam, hogy mit csinálhatok, amivel nem teszek kárt sem magamban, sem a magzatban.

Ebben kérnék segítséget. Fő célom az izomtónus megtartása/javítása (ha lehet), illetve a terhességi elhízás ésszerű keretek közötti megelőzése.


Amikor elkezdtem az edzést, pont a felkúszott 2-3 kg zavart. Gondolom ezzel kénytelen leszek megbarátkozni, de nem szeretnék 20-30 kg-ot felszedni a szülésig.


Szedek folsavat, vasat, magnéziumot és C-vitamint. Minden mást reményeim szerint étkezéssel be tudok vinni, ami főleg az alábbiakból áll: szárnyas, teljes kiőrlésű gabonafélék, rengeteg zöldség, gyümölcs, tejtermékek (túró, cottage cheese, natúr joghurt), tojás.

Amit kizártam az étrendemből: édességek, nasik, péksütemények, zsíros ételek.


A tészta határeset, igyekszem keveset enni, de néha megkívánom, heti egyszer talán.


Mióta kiderült a terhességem (most kb 7. hétben lehetek), egyedül túrázni mertem, hegynek fel-hegyről le. Jól esett, kellemesen elfáradtam, azon kívül, hogy fájt a hátsóm másnap (izomláz), semmi bajom.


Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!


2013. szept. 16. 19:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
500 mg-os kiszerelés. Nincs most a nálam a doboz, fejből nem akarok hülyeséget mondani, hogy melyik gyártóé. A leveles, lótablettás verzió, nem rágótabletta.
2013. szept. 18. 08:50
 12/14 A kérdező kommentje:
Képkeresővel beugrott: a TEVA 500 mg-osa.
2013. szept. 18. 08:54
 13/14 A kérdező kommentje:

"Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával.

Állatkísérletek ez idáig nem igazoltak a C-vitaminnal összefüggő magzatkárosító hatást. A C-vitamin terhes nőknek az ajánlott adagban (100 mg/nap) biztonságos, azonban terhességben nem javasolt a szükségletet jóval meghaladó mennyiségű (1000 mg/nap feletti adagban) C-vitamin fogyasztása. Egy vizsgálatban kimutatták, hogy a terhesség második harmadától a szülésig adott 1000 mg/nap

C-vitamin adag mellett fokozódott az alacsony (< 2,5 kg) születési testtömeg kockázata."


Forrás: [link]


(Csak a rágótablettáét találtam meg online, de a hatóanyagra hivatkozik itt is, a szövege ugyanaz.)

2013. szept. 18. 08:56
 14/14 anonim ***** válasza:
Mondtam én, hogy az amit írtál nem lehet igaz. :)
2013. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!