Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés és táplálkozás terhesség...

Edzés és táplálkozás terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Éppen elkezdtem súlyokkal edzeni, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. A biztonság kedvéért abbahagytam, egyúttal el is bizonytalanodtam, hogy mit csinálhatok, amivel nem teszek kárt sem magamban, sem a magzatban.

Ebben kérnék segítséget. Fő célom az izomtónus megtartása/javítása (ha lehet), illetve a terhességi elhízás ésszerű keretek közötti megelőzése.


Amikor elkezdtem az edzést, pont a felkúszott 2-3 kg zavart. Gondolom ezzel kénytelen leszek megbarátkozni, de nem szeretnék 20-30 kg-ot felszedni a szülésig.


Szedek folsavat, vasat, magnéziumot és C-vitamint. Minden mást reményeim szerint étkezéssel be tudok vinni, ami főleg az alábbiakból áll: szárnyas, teljes kiőrlésű gabonafélék, rengeteg zöldség, gyümölcs, tejtermékek (túró, cottage cheese, natúr joghurt), tojás.

Amit kizártam az étrendemből: édességek, nasik, péksütemények, zsíros ételek.


A tészta határeset, igyekszem keveset enni, de néha megkívánom, heti egyszer talán.


Mióta kiderült a terhességem (most kb 7. hétben lehetek), egyedül túrázni mertem, hegynek fel-hegyről le. Jól esett, kellemesen elfáradtam, azon kívül, hogy fájt a hátsóm másnap (izomláz), semmi bajom.


Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!


2013. szept. 16. 19:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyik fő kérdésem a hasprés korai szakaszban, amíg nem látható még pocak. Szabad, vagy ártanék vele?
2013. szept. 16. 19:42
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mehet súlyzós edzés is, persze nem max közeli súlyokkal. Inkább az ugrálásos sportok, gyakorlatok kerülendők, de kérdezz megy egy dokit is erről. A kajád jó ahogy leírtad.
2013. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Magzatvédő vitamin, omega-3, D-vitamin. Egy dietetikus személyesen elmondja.
2013. szept. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A terhesvitaminokat szeretném elkerülni (pl. Elevit, stb) a következő okokból:

- szerintem parasztvakítás és marketing, mivel a magzat parazitaként működve úgyis leszív mindent, amire szüksége van

- talán a folsav az egyetlen, amit normális táplálkozással nem tudok elegendő mennyiségben bevinni

- a fentiek miatt, illetve a terhesvitaminoknál azt látom, hogy étvágyat csinálnak és "felfújják" a nőket. No meg tekintve, hogy 155 cm vagyok, nem növesztenék magamnak 4-5 kg-os magzatot, ha egy mód van rá :))

2013. szept. 16. 20:04
 5/14 anonim ***** válasza:
Leírtam mit nem tudsz még bevinni. Mint dietetikus részemről ennyit tudok hozzátenni. Ha nem érdekel ne kérdezd meg.
2013. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mint dietetikus, akár érvelhetsz is sértődés helyett. Honnan kellett volna tudnom, hogy dietetikus vagy, hm?
2013. szept. 17. 13:54
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem kell tudnod, személyesen hitelesebb. Ezért írtam, hogy kérdezz meg egyet személyesen. A D-vitamin konszenzusra is kérdezz rá, terhes nőknek is van ajánlás.
2013. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A C-vitaminra hadd kérdezzek rá. A tájékoztatón meglepődve olvastam (láncdohányos voltam, amíg meg nem tudtam a terhességet), hogy 100 mg felett károsíthatja a magzatot.

Tudtommal a 100 mg még Hitler idejében lett megállapítva RDA-nak, ami arra elegendő, hogy épphogy életben tartsa a katonákat.

Egyrészt kevésnek tűnik a 100 mg, másrészt a tájékoztató szerint kárt okozhat. Nem vagyok farmakológus, így lövésem sincs, hogy mit gondoljak, szedjem, ne szedjem... (legalább az esetleges téli betegségeket megelőzendő).

2013. szept. 17. 17:19
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt hol írták? Meg fogom nézni a kutatásokat pár óra múlva, de az A-vitamin az ami jól ismert teratogén.
2013. szept. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Meg kellene nézni a forrásodat (doboz). Nem várható 200-500 mg/nap-nál sem magzatkárosító hatás. Ez még olyan mennyiség ami étrenddel könnyen bevihető, kerestem de nem találtam ártalmat alátámasztó adatot.
2013. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!