Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ez az intervallum edzés?...

Jó ez az intervallum edzés? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Futópadon, 5 perc lassú sétával kezdem 5.5 km/h gyorsasággal, utánna 30 másodperc futás 10 km/h-n és 1 perc gyaloglás 6 km/h-n váltogatják egymást 30 percen keresztül.A levezető szintén 5 perc lassú séta.

Én 10 km/h-n is zihálok, az 1 perc gyaloglás alatt pedig amire lenyugodnék újra jön a futás.Eddig aerobicot próbáltam, úgy, hogy 5 perc 5.5 km/h és 10 perc 7 km/h váltogatták egymást 1 órán keresztül.Nem egészen tartottam egy szinten a pulzusom, de muszáj volt 5 perces pihenőket beiktatnom.Visszatérve az intervallumra, szerintem ez sokkal izgalmasabb, és az is jó, hogy kevesebb idő alatt is kész vagyok vele, nem unatkozom végig.12 km/h-n is próbálkoztam, de az annyira gyors volt, hogy szinte levetett a futópadról, úgy tartom hogy a 10 km/h is elég.

Szerintetek ez megfelelő intervallum edzésnek, vagy pedig nem?

Ja, és mielőtt mindenkitől egyazon választ kapnék, hogy menyjek ki a szabadba futni: egy kis faluban lakom, nincsenek erdő menti tájak ahol kedvemre tudnék futkározni, és az utcán nem fogok, hogy mindenki rajtam röhögjön.Ezért is vettünk futópadot.Ezen akarok intervallumozni, és kész, ebben kérnék segítséget és csakis ebben!



2013. szept. 4. 20:55
 1/1 Makoscsiga ***** válasza:
Nem, ebben így nem tudunk segíteni. Mindenkinek olyan programot kell követnie, ami megfelel az edzettségi szintjének. Nem tudom, hogy neked ez mennyire könnyű, vagy éppen nehéz, ezt neked kell tudni. De van néhány általánosság, amit érdemes lehet megfontolni. Az nagy baj, és ezt sokszor elkövetik a kezdők, hogy túl gyors az gyors intervallum. Az a jó, ha még az utolsót is legaláb olyan intenzíven tudod teljesíteni, mint az elsőt. Ezzel a sérülésveszélyt lehet csökkenteni. Fontos, hogy az intervallum tényleg legyen intervallum: az erős szakaszok között kell engedni a testnek valóban pihenni egy kicsit, amire a séta ideális, de ne legyen túl gyors, mert akkor nem megy vissza a pulzus alapállapotra.
2013. szept. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!