Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segítséget kérnék kung fu...

Segítséget kérnék kung fu témában!?

Figyelt kérdés
Melyk kung fut választsam ,amit keresek az elsősorban belső legyen,fizikaileg,szellemileg rendbe tesz,önvédelemre mely védekezik majd abból támad.Nézegettem a wudang,wushu és a xing yi quant.Hozzá értők melyket és miért ajénlanátok?
2013. szept. 2. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindhárom stílus jó,de a használhatósága az oktatástól függ.

Én xingyiztem pár évig.Rengeteg formagyakorlatot,állásgyakorlatot,lazítást csináltunk,nem pedig az önvédelemre koncentráltunk.Ott tényleg az egész életre kiterjedő gyakorlásban hittek,de én mint gyakorlatias és elfoglalt ember csak annyit vettem le,hogy 3 év tanulás után is alig tudom magam megvédeni..


Az oktatón múlik a dolog,nem a stíluson.

2013. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen ettől félek,mert 3 év annak már valami kéne legyen,így nem olyan érdemes belekezdeni(mi nem élünk annyit mint a kinaiak)Akkor inlább a másik 2?Érdekel még a shaolin,ha valaki még hozzá tud szólni jól jönne.Nem 1 hónap alatt akarok nagy kung fus lenni,de szeretném folyamatában érezni amiért áldozok mind pénz,energia,idő.Vélemények másik kunfuról,esetleg jó vagy jobb stílus?
2013. szept. 2. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!