Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Hogyan kell tanulni" témában...

"Hogyan kell tanulni" témában segítséget várok! Tanulásmódszerek?

Figyelt kérdés

Gimiben ment a tanulás és a megértés is, csak lassan...

Mert a matek, fizika, ha sokat-sokat gyakoroltam, a biosz is, ha sokat magoltam.


Gimi végére kezdtem logikusan tanulni.


Most egy közepes szakra járok.

Nem akarom elkiabálni, de itt már több az önbizalmam.

Ráadásul mindent meg próbálok érteni, összefüggéseket keresek, ha nem megy, akkor legalább kötöm valamihez, úgy magolom be.


Most második félévben a megértős tárgyakból voltam jobb. Hétről hétre gyakoroltam valamennyit, számonkérés előtt már nem sokat, de akkor is valamennyit.

Viszont rájöttem, hogy egyáltalán nem tudok "magolni". Szöveget megtanulni is nehezen. Régen nem tapasztaltam, mert ott ültem felette órákig, és ugyan a saját megfogalmazásommal, de próbáltam "bemagolni".


Ha keveset kell tanulni, akkor egy idő után el tudom képzelni magam előtt, így összeáll a kép, majd valahogy rögzülnek a szakszavak is.

De ha többet...


Erre van ötletetek? Szóval próbálom elképzelni magam előtt, lerajzolni ábrákkal, kötni valamihez, de lassan megy.


Másik dolog, hogy nem tudok kevés nap alatt felkészülni.

Több nap kell.

Ami nem baj, mert beosztom én.

De jöhet bármi, és akkor ott leszek, hogy gyorsan meg kell tanulni... Akkor mit tegyek?


Ugyan sokkal könnyebben tanulok, mint rég, de az egy nap alatt, meg a háromszori elolvasás után jó jegy még nem megy.


Pedig jöhet bármi, akár családi gond, és akkor gyorsan kell tanulnom.


2013. máj. 30. 16:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul a lényeget is ki tudom emelni, sokszor úgy tűnik...
2013. máj. 30. 16:30
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A=--> próbáld hangosan olvasni a szöveget, és maximálisan koncentrálj rá. ne foglalkozz semmi mással, csak azzal, amit csinálsz!

B=--> Vedd fel hangrögzítővel, és játszd le

C=--> találj ki rímeket rá, mert úgy lehet, hogy jobban veszi az agyad

D=-->próbálj kulcsszavakra valami hülyeséget kitalálni. pl.

f dóban a h az b--> fhb bank


remélem hasznos lesz..

dert

2013. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

f dóban a h az b--> fhb bank --> ezt szoktam és beválik.

A hangos olvasás nem, mert akkor a hangomra koncentrálok, a szövegre nem. A visszahallgatás nem, mert nem figyelek oda.

2013. jún. 1. 17:32
 5/5 Bogicska válasza:
kicsit ciki lehet de a legkonnyeben ugy lehet tanulni ha elolvasod 3-4 alkalommal es utanna valakinek visszamondod ami megmaradt a fejedben es ugy azokra is odafogsz figyelni amit nem jegyeztel meg ,mivel akinek mondod kijavit teged :) nekem ez valt be :)
2013. jún. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!