Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi redszert...

Németh Ati kérdése:

Milyen önvédelmi redszert ajánlotok kifejezetten utcai harcra?

Figyelt kérdés

2013. aug. 29. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ökölvivás,Savate
2013. aug. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 aikiboxer ***** válasza:

Fentiek + kick-box, thai box


Utána/mellette krav maga, aikido, hapkido vagy ju jutsu

2013. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valaki leírná nekem, hogy az aikido és a kravmaga miért olyan hatékony?
2013. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 aikiboxer ***** válasza:

A krav magát soha nem próbáltam, de amennyire tudom arra tanít meg, hogy ha hirtelen megtámadnak, akkor hogyan menekülj ki az adott helyzetből -- azonnali reakció, a helyzet biztosítása és önmagad biztonságba helyezése. Ezek nagyon fontosak, mert ezeket küzdősport edzésen nem tanítják. (Gondolom a katonai verzió nem egészen erről szól, de erről beszéljenek olyanok akik járnak.)


Az aikido egyáltalán nem "hatékony" a szó hatékonyság értelmében. Olyan technikákat tartalmaz, amelyeket legfőképpen ízületek feszítésével, csavarásával érhetsz el -- és ha képes vagy a technikákat megcsinálni, akkor elég gyorsan rövidre zárja a konfliktust. Az aikido azért jó városi környezetben, mert egy egyszerűbb konfliktusban két másodperc alatt közölheted a kötekedővel, hogy nem kapott piros hangszórót. Ez mondjuk egy megrendezett film, de nézd meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=fN7yn0XOSMQ


Az aikido technikákat egyáltalán nem egyszerű élesben megcsinálni, és egy csomó technikát nagyon könnyű megakadályozni, ha a támadó behúzza a könyökét vagy nem adja át a súlypontját. Ezért a legtöbb _csak_ aikidót tanuló embernek szerintem bajai vannak az önvédelemmel, ha megtámadják az utcán.


A másik problémája, hogy ha dulakodás alakul ki, akkor már megint nem lehet megcsinálni. Egy judós/BJJ-s/birkózó simán lever egy aikidóst, ha nem lehet fejre ütni.


Hogy ezeket ki hogyan oldja meg, az mindenkinek a maga dolga, én bokszolok mellette és ökölharcból gyakorlom az aikido technikákat. (Úgy viszont most már meg tudok csinálni jópárat bokszkesztyűben is anélkül, hogy ráfognék az ellenfél kezére -- próbálgatom a ringben néha.)

2013. aug. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. aug. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem, hogy miért nem játszódik le a valódi életben ez a színpadias esemény:


Az aikido nagyon hatékony, mindenkit semlegesítenek pár mozdulattal stb.

Jön a filmekből ismert "rossz tanítvány" aki titokban nem azért megy le aikido edzésre, hogy önvédelmet tanuljon, hanem, hogy a megszerzett tudását máshol kamatoztassa.

Sok év tanulás után, a mindenkit semlegesíteni képes "rossz tanítvány" elindul mondjuk egy judo versenyen, ahol ugye mindenkit elver, majd nemzetközi versenyeken is szerepel, megnyeri az olimpiát, ezt követően elmegy birkózni, ott is végigjárja a szamárlétrát, majd olimpiát nyer, csak úgy a saját szórakozása kedvéért. Ezek után jönne a ketrecharc, ahol szintén elképesztő technikával nyerne UFC-bajnokságot.

Ezek után már meglehetősen jól élne, nem lennének anyagi gondjai.


Ez miért nem történik meg egyik "csoda" harcművészettel/önvédelmi rendszerrel sem?

2013. aug. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 aikiboxer ***** válasza:

#6 Jó az észrevételed! A judo, birkózás nem játszanak, mert az aikidóhoz elengedhetetlen az ütés, ez pedig ezekben a stílusokban nem megengedett. (Ez egyébként a judo problémája, nem az aikidóé: mivel nem lehet benne ütni, teljesen irreális a küzdelem maga is.)


A kérdésed azonban nagyon jó az UFC/Pride/... stb. típusú kevert versenyekkel kapcsolatban. A ringben miért nem látunk aikidót? (Egyébként azért nem, mert amint fentebb írtam, ha valaki behúzza a könyökét, akkor nehéz az aikido technikákat megcsinálni, márpedig a ringben alap dolog hogy nem felejted kint a kezed.) Nem úgy az utcán, ahol a leggyakoribb dulakodás-formák pl. hogy a támadó összefogja az áldozat ingét a nyakánál és úgy fenyegeti -- ezt például az aikido úgy lerendezi, ahogyan semmilyen más stílus sem.

2013. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek :D
2013. aug. 31. 20:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Én birkózom, és van egy aikidós osztálytársam, aki mindig mondta, h az aikidó így-úgy, állandóan ezt hallgattam, egyszer tesiórán birkózgattunk (kopogtatásig ment) és olyan volt mint a vaj, semmit sem bírt csinálni rajtam, de nem magamat akarom futtatni.

Kravmagás srác is mutogatta iskolai sítáborban, hogy a fojtásokat hogyan kell védeni, én máshogy gondoltam, ugyanis egyszer egy edzőtáborban találkoztam egy King of the cage-bajnokkal, aki másokat mutogatott fojtások védésére, ez már ugye hozta azt, hogy akkor próbáljuk meg egymást lefojtani, nekem sikerült őt, neki nem, pedig tényleg nem vagyok nagy olimpiai esélyes.


Másik oldalról meg megnézném, hogy például Mike Tyson ütését melyik aikidós fogná meg.


Ez az ingfogós szituáció azért nem olyan vészes, komoly harcos nem fogna inget, mert ott van a feje, számtalan támadási felület.


Számomra maga a gi már egy kicsit irreális, bár volt, hogy giben harcoltam egyik judós barátommal, ott elvert, viszont gi nélkül szabadfogásban én vertem el.

2013. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 qwertzoo ***** válasza:

A birkózás jó...

Az a baj a birkózókkal, hogy néhány ütés nem állítja meg őket. Hiába nincs náluk edzésen ütés, azért a dobásoktól, egymás "taposásától" elég jól megedződnek erre is.


Tehát lehet, hogy megütöd kétszer, de utána elkap és csomót köt rád.

2013. szept. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!