Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék hastáncolni,...

Nagyon szeretnék hastáncolni, tanulok, de nem megy, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Annyira tatszik a hastánc,úgy szeretnék szépen táncolni.Járok tanfolyamra is. de nem megy.:( A nyolcasok a halálom,megőrülök tőlük,egyszerűen nemtudom őket megcsinálni. És sajnos nem ez az egyetlen.:(Elég rendesen gerincferdülésem van,nagyon be vannak feszülve az izmaim,lehet amiatt?:( Mit csináljak,hogy menjen? Van remény vagy reménytelen vagyok?:(:(:(
2009. okt. 30. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit mond a tanarod? Vagy tole meg nem kerdezted meg? Talan otthon gyakoroljal olyannal a csapatbol, akinek unagyon jol megy. Lehet hogy csak egyetlen mozdulatot kell megtanulnod nagyon jol, a tobbi pedig attol fugg mar. De az is lehet, hogy ezt nem neked talaltak ki.
2009. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyit mondott a tanárom,mikor vettük,hogy gyakoroljam otthon. Csak nagyon elkeseredtem... heti egyszer van 1,5 óra,ha azalatt nem megy,itthon csak emlékezetből tudom gyakorolni,viszont ha nemtudom,akkor hogy gyakoroljam? Annak nincs értelme ha rosszul gyakorlom...
2009. okt. 31. 00:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit lehet ezen elfelejteni?!... 8-o

Ringatod a csípőd, köröket írsz le vele és nyolcasokat körbe, körbe!


Tegyél a csípődre olyat, mint a fűszoknya, ha azt megrázod, nagyon látványos, jobban fogod te is érezni, hogyan kellene ringatnod a csípőd.

(Műszálas rafiából tudsz ilyen "fűszoknyát" készíteni magadnak az otthoni gyakorláshoz.)

Amúgy a hastáncosoknak van olyan csípőkendőjük, ami tele van varrva csilingelő fémpénzekkel, ez is ezt a célt szolgálja!

2009. okt. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugye nem gond a fel teszek pár kérdést:)

Azt nem írtad, hogy mennyi ideje jársz, és azt sem, hogy sportolsz-e még valamit a hastáncon kívül?:)

Gyakorolj minél többet, és akkor elöbb-utobb meg lesz az eredménye, ne légyél türelmetlen:)

Mint minden tánchoz, ehhez is kitartás kell... nem szeretnélek elkeseríteni, de pár hónap alatt még nem lesz belőled Miss Belly Dance.

2009. okt. 31. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, csak véletlenül elküldtem.

Kb. egy év mire nagyjából megtanulod az alapokat. Azokat kell jól tudni, mert később ezeknek a kombináciojából lesz majd a hastánc:)

Minden mozdulatra idő kell, hogy rá érezz, nem fog azonnal menni. Ez igaz a 8-okra is.

Ha otthon gyakorlod a 8-asokat, arra figyelj, hogy ne told ki hátra a csipőd!

A tartásod mindigy egyenes legyen.

Enyhe terpesz, a térd egyhén hajlit.

A felső tested ne mozduljon be, a csipő külön mozog.

A kezedet ne engedd le a tested mellé, szokd meg, hogy nem lóg.

A hátra, és az előre 8-asnál a csipő kizárólag csak vizszintesen mozog!

Kezdetben lassan csináld, és ne folyamatosan. Csak később gyorsíts be.

A függöleges 8-soknál, kezdetben emeld közben a sarkad, mert úgy könyebb, de később erről szokj majd le:)

Remélem, hogy éerhetően írtam le:)

Ha valami nem világos, nyugodtan kérdezz, de most elmentem aludni.

2009. okt. 31. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem régóta járok táncolni,tényleg az elején vagyok. És sajnos egy jó ideje nem sportolok.:(

Jó,nem leszek türelmetlen,köszi amit írtál,sokat segített.:) Csak azért keseredtem el, mert nagyon vágytam már valamilyen sikerélményre. De most azért jobb,megnyugtattál,hogy ez nem hipphopp,hanem kb. egy év. És hogy a gerincproblémától menni fog a tánc.Huhh:)

És köszönöm a nyolcasokat leírását,nekem érthető.:) Köszönöm,h segítesz.:) Te régóta hastáncolsz?:)

2009. nov. 1. 19:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Nah itt vagyok, nem tüntem el:)

Csak nem vettem észre, hogy írtál... remélem, hogy még te is itt vagy:)

Akkor kezdem azzal, hogy mivel már régóta nem sportoltál semmit...ezért mi lenne ha elmennél a hastánccal párhuzamosan modjuk pilatesre, vagy jógára, vagy bármire ami tetszik, csak ne másik tánc legyen:)

Mivel hastáncra ugyis csak egy héten egyszer jársz, ezért valami más simán bele fér még, az még mindig csak kettő:D

Annyi pont kell:)

Ezt azért írom mert tapasztalat, hogy sokkal jobban fog menni a hastánc, ha mást is csinálsz melette.

Fontos egy teljesen már fajta mozgás is közben:)

Mivel gerincferdűlésed van, valószinűleg merevek a hátizmaid, és nem elég hajlékony a gerinced.

A hastánc pont jó ez ellen, csak az a gond, hogy kevés:S

Egy idő után meg aztán pláne az lesz...

A táncnál nagyon fontos a hajlékonyság, azt mindenképp fejleszd.

Oké tudom, hogy ez nem balett:)

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

Azért mondtam a pilatest, mert az fejleszti a hajlékonyságot, és némi testtudatot is add:)

Ami megint csak nem hátrány a hastáncban:)


A 8-asokhoz még annyit tennék hozzá, hogy az enyhe terpeszt én úgy értettem, hogy nem ér ösze a sarkad, se a térded, de gondolom ezt tudod:)

Ha túl nagy a terpesz, akkor elkezded függölegesen is mozgatni a csipőt, ami meg hibás:)

Csak ezért pontosítottam.

Elöször csak tekerd el a csipöd, amennyire csak birod, forditsd szembe... aztán jöhet a többi:)

Amennyire csak tudod, dolgozd ki mindig a mozdulatokat, amikor gyakorolsz.

Még ennyit tennék hozzá:)


De nehogy azt hidd ám, hogy akkor 1 év múlva leszel Miss Belly Dance:)

1 másfél év múlva lépsz kb a középhaladó szintre.(de ez egyén függő, hogy ki mikor)

Akkor megint csak gyakorólni, gyakorólni és gyakorólni fogsz:)

Örülök, hogy nem vagy már annyira elkereseredve:)

Mindenki a sikerélményre hajt ez alap, amit meg is fogsz kapni:)

De biztosan nálad is lesz majd olyan mozdulat ami egyszerüen nem megy... vagy koreógráfia ami nem úgy megy ahogy szeretnéd...

Idő kell hozzá, meg türelem, kitartás, koncentráció és még sorólhatnám...

Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy SOKSZOR NEM LESZ SIKERÉLMÉNYED.

De épp ettől jó nem? Ez ösztönöz arra, hogy gyakorolj:)

Ha már a gyakorlásnál tartunk, azért két naponta, néha állj be a tükör elé teknikázni kicsit:)

Elég akár 10 perc is, csak csináld:)

Fő a szorgalom:)


Én a hastáncot már 4 éve művelem:)

De táncoltam/táncolok melette mást is:) Nekem személy szerint a hastánc a legnehezebb. Ezzel a tánccal "szenvedtem" eddig a legtöbbet:) És még nem megy most se(úgy ahogy szeretném):S

De nem is idegeskedek már e-miatt, mert ugyem leszek soha teljesen elégedett:)

Huuu bocsi a regényért...de nem bírtam abba hagyni az írást:D

2009. nov. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!