Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Alacsony, vékony lánynak...

Alacsony, vékony lánynak milyen küzdősportot javasoltok, amivel egy bizonyos (lehetőleg minél rövidebb) idő után meg is tudja magát védeni?

Figyelt kérdés
50 kiló vagyok, 160 centi, és mostanában költözöm majd Budapestre. Van gázsprém, és egy kőkemény fehérövem taekwondoból. A taekwondót szeretném folytatni, de javasoltok mellé esetleg valami mást is? Vagy ha odateszem magam, akkor jó lesz ez? :D Előre is köszi.

2013. aug. 26. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

[link]

Ez szerintem tökéletes.

2013. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az ökölvívást,hogy legyen egy jó mozgáskultúrád,megismerd azt,hogy megütik az arcod,tested és megtanulj rendesen stabilan ütni,mozogni.

ezt meg kiegészítheted egy önvédelmi edzéssel.

az ilyesmi,ha személyi edzésre mész-

[link]

2013. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
akármelyik küzdősport, vagy harcművészeti ág megfelel a célnak, de, az, hogy eredményes is legyél benne, és ilyen szempontból legyen értelme, az évek munkája.
2013. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

SZintén mint az első, én is arra jártam .

Vékony lány vagyok, mondjuk magas, de ez érdektelen.

2013. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ha érdekel: thai box, pencak silat, vovinom.
2013. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miket irkáltok egy fiatal 50kilós lánynak? :D Ezek a nagy kiollózott közhely dumák."Box edzésre járj.Ott majd megtanulsz ütni,mozogni....stb...Na meg a thai box.Nem hiszem,hogy ketrecharcos akarna lenni.Azt sem hiszem,hogy egy disco-ban kidobó babérokra pályázik.Fel sem merül bennetek,hogy más cél lebeg egy nő előtt,mint mondjuk,egy tetovált kigyúrt kopasz "bájgúnár"előtt?Szerintem a taekwondo simán elég neked magában is.De ha tényleg szeretnél valami olyasmit mellé,amit ha komolyan veszel egy kicsit valóban megtud védeni,és nem kíván erőn túli hozzá állást,illetve sem extra fizikumot,sem eltört orrcsontot,akkor a fentebb ajánlott wing tsun tuti,hogy be fog jönni.
2013. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D A Wing Tsunnak akkor majd utánanézek. :D
2013. aug. 27. 10:33
 8/10 anonim válasza:
0%
Keress magadnak 190cm-es magas herceget, ő majd biztosítja neked a védelmed...
2013. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
taekwondozzál csak ,ne menj önvédelmi hülyeségekre kés ellen úgyse tudsz mit kezdeni csak 15 év defendo/kravmaga után énis tkd-zom és meg tudom magam védeni
2013. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hercegem már van. :3 Az olyan esetekre gondoltam, amikor véletlenül nincs velem. :D

A taekwondot meg mindenképpen folytatni akarom, mert szeretem nagyon. :D

2013. aug. 27. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!