Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen arányban van jelen az...

Milyen arányban van jelen az alkati, mozgásformai, étkezési tényező izomépítésnél?

Figyelt kérdés
Volt, hogy kondiztam, miközben volt hogy étrendet követtem, volt, hogy nem(fél éves periódusok). Volt, hogy futottam, eveztem. Nem volt egyáltalán törvényszerű, hogy amikor jól kajáltam és kondiztam akkor fejlődtem volna igazán, sőt, amikor kb koplalva futottam akkor erősödtem, mert a genetikám úgy kívánta szerintem. Lehet-e ezt erőltetni, kell-e? Tipikus hardgainer vagyok, nem kifogásként de nagyon unom a kondit, futni, biciklizni szeretek, lábam amúgy is a gyengém nem is árt, ha kissé komolyabbra veszem. Mondjuk hegyi futás és biciklizés(montain bike), kombinálva egy jó étrenddel segít az izomnövelésben? 18f
2013. aug. 23. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Izomépítésnél a genetika óriásit számít. Vannak genetikai csodagyerekek, akik még sz@r étrenddel is fejlődnek.

De a kaja sem mindegy, pláne ha nem vagy csodagenetika. Akkor hiába a jó edzés, pihenés, tápanyag nélkül nem lesz izom.

Ha te unod a kondizást, akkor eddz mást, ez ennyire egyszerű. Nem kell mindenkinek testépítőnek lenni, de még izmosnak sem. Nincs ilyen elvárás. Futással és bicajjal viszont nem leszel izmos, ha mégis ez a célod. Legalábbis nem annyira.:)

2013. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 poiu ***** válasza:
Igen, a kérdés az, hogy mi a célod. Ha tipikus ektomorf vagy, akkor kaja nélkül nem fogsz izomtömeget növelni. De miért is akarnál, ha futni és bicajozni szeretsz?
2013. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!