Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le kb 8...

Duftpunk kérdése:

Hogyan fogyhatnék le kb 8 kilót 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés
153 cm és 62 kg vagyok. Formásodni és izmosodni is szeretnék. Comb és has tájékon vannak problémák főleg. Szoktam lépcsőzni meg mindenfajta gyakorlatokat végezni de melyik lenne igazán hatásos? Szalagavató alert... :)

2013. aug. 16. 01:04
 1/1 anonim ***** válasza:

A legfontosabb a szálkásító diéta, anélkül nem fog menni. Kalória mínuszban kell lenned. Magasabb fehérjebevitel kell, alacsony szénhidráttal. Heti 0,5-1 kg a normális fogyási ütem, tehát 3 hónap alatt simán le lehet adni 8 kilót. Heti minimum 3-4, 40-50 perces aerob edzés kellene, pl. kocogás, bicaj, lépcsőzőgép, ellipszis tréner.

De néhány félreértést tisztázni kell:

1. Sajnos nincs helyi zsírégetés. Olyan nincs hogy csak egy-két kiválasztott helyről fogyj, nem így működik. Nincsenek helyi fogyasztó gyakorlatok. Mindenkinél genetikailag kódolt, hogy ki, honnan, milyen ütemben adja le a zsírt. Nem tudod befolyásolni, szabályozni!

2.Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.


Szóval menjenek az aerob edzések, mindegy melyiket végzed, lehet váltogatva is és jó lenne mellé erősító gyakorlatokat végezni, pl a fegyencedzést vagy súlyzós edzést.

2013. aug. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!