Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fontos! Judo vs. Taekwando...

Fontos! Judo vs. Taekwando lenne jobb nekem?

Figyelt kérdés

Önvédelemre, testesedésre és néha ha valakinek el kell kenni a száját, melyjk lenne jobb? :D

Tesresedés alatt nem azt értem, hogy izomkolosszus legyek hanem legalább segítsen normálisan kinéznem, mert kb 173 cm vagyok és.59-60kg. 16/f


2013. aug. 11. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:

A dzsúdú sport, valamennyi köze van egy harcművészethez, amiből kialakították de soha, senki sem használta önvédelemre. Mert nem hatékony, mert nem erre lett kitalálva.


A jó TKD edzésnek van értelme.

2013. aug. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem lévő is írja. A judo az egy nagyon szép sport, de önvédelmi értéke igen siralmas.


TKD-ból kétféle van. A dél-koreai WTF Taekwondo (ez az olimpiai SPORT TKD). Valamint van az észak-koreai ITF Taekwondo, ez nem sport, ez harcművészet.


Szóval a válaszom TKD, de akkor csakis az ITF irányzatot válaszd, ha az önvédelmi része is fontos. Egyébként az ITF jóval keményebb, mint a WTF (ezt tapasztalatból írom, mert mindkettőt csináltam.)

2013. aug. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, meggondolom. Amúgy attól, hogy edzésre járok nem muszáj versenyeken meg ilyeneken részt venni, igaz?
2013. aug. 11. 17:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Más rádkényszeríti az akaratát?

Kérdezd meg az edződ, mert kizárólag rajta múlik, nem rajtunk. Én nem szeretem a versenyeket, de ez csak egy szemlélet.

2013. aug. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még edzőm sincs, gondolkodom hogy menjek valamire de még az se biztos, hogy megyek
2013. aug. 11. 17:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor előbb menj, aztán beszéld meg az edzővel hogy ő mit tud tanítani neked, ez neked jó-e. És kérdezd meg, hogy elküldene-e versenyezni (ha neked nem lenne szándékodban menni). Eleve a versenyzős helyek sokszor csak sportolókat képeznek. Jó, jó ha az ember tud küzdősportoló szinten rúgni, de ne ez legyen a cél.. nem jó az a hely ahol főleg verseny a cél.

Karatét is csak ott érdemes tanulni, ahol nem versenyeznek mert leléptetnék őket. Az ilyenekről rögtön lehet tudni hogy valamit jól csinálnak, nem csak szórakoznak.


Ezért Judo és olimpiai tkd szerintem felejtős. Ökölvívás nincs a lakhelyed közelében?

2013. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy van-e, de szerintem van. Miért?
2013. aug. 11. 18:12
 8/10 anonim válasza:
ha azért akarsz judo-zni, hogy "elkend valaki száját" akkor gyorsan felejtsd el..
2013. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert az ökölvívás a legjobb 'striker' küzdősport, legjobb állóharc típusú küzdősport.

Beleszámítva az általános oktatási színvonalat is, ökölvívást szinte mindenhol jól lehet tanulni.

2013. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Judo helyett pedig, inkább szabadfogású birkózás.
2013. aug. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!