Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen kung-fu-t válasszak?

Milyen kung-fu-t válasszak?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdett érdekelni a dolog, tehát elég keveset tudok a kung-fu-ról.


Korábban aikidoztam (kb. 5 évig). Most 25 vagyok és nagyon hiányzik a harcművészet, de szeretnék valami mást kipróbálni.


Célom, hogy jól érezzem magam, kikapcsolódjak, egy jót edzek és csak és kizárólag magamnak megfeleljek. Nem akarok versenyezni, sem pedig vizsgázni.


Szeretnék majd fejlődni természetesen, de olyan helyet keresnék, ahol elfogadják azt, ha nem akarok vizsgázni (egyelőre így látom). (Aikido-ban ez működött és narancssárga öves létemre a danosokkal edzettem)


Mint említettem nem sokat tudok még, de ami egyből felkeltette a figyelmemet az az északi stílus a rúgások miatt. Aikidoban ezt teljesen elhanyagoltuk, szinte csak kéztechnikákra mentünk rá.


Tudom, hogy vannak stílusok, illetve formák, de egyelőre nem találtam olyan weboldalt, ahol szépen, pontokban szedve leírná, hogy mi-micsoda.

Pl több felsorolást találtam az Állatstílusokról. Míg az egyik oldalon fel volt tüntetve pl. a Karvaly, Saskarom, úgy a másikon nem.


Az sem nagyon derül ki számomra, hogy Magyarországon (Budapest) melyik stílust képviselik a mesterek. Illetve találtam már pl Sáskát, de ők vajon csak a Sáskát tanítják?



2013. aug. 7. 14:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Többetek hozzászólását olvastam itt gyk-n a shaloin kung fu oktatási színvonaláról. Vettem az adást, előre is köszönöm Most elsősorban nem erre vagyok kíváncsi :) Hanem, hogy Budapesten milyen lehetőségek adódnak.
2013. aug. 7. 14:45
 2/13 A kérdező kommentje:
(Nem tudom számít-e, nő vagyok 170 cm, kb 60 kg, ülő munkát végzek irodában, nagyon ritkán sportolok bármit is)
2013. aug. 7. 14:47
 3/13 anonim ***** válasza:
Pesten van Wudang kung-fu ami állítólag igen jó. Nőknek még a wing chun-t vagy wing tsun-t tudnám ajánlani, de itt vigyázni kell, mert sok a kamuedző. Aztán van még Choy Li Fut, Hung Gar, Ba Gua Zhang, Xing Yi, Chow Gar (ez a sáska stílus), vagy ott van még a Fehér Daru kung-fu (ebben főleg rúgnak) ami szintén elsősorban nőknek van.
2013. aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kinéztem magamnak egyet, ez pedig a Chang Dung Sheng stílusú shaolin kung fu.


A leírás alapján nagyon tetszik a külső erős, északi stílus. De nagyon kevés infot és videot találok róla.

A videókban kicsit elrémiszt az "agresszív" dobások (itt a judo-s huzigálós dobásokat értem). Szóval ezek alapján nem látom annyira lágynak.


http://www.youtube.com/watch?v=Cne37D85yqg


Illetve ha beírom hogy "chang kung fu" vagy "chang dong sheng shaoil kung fu" nagyon sok tai chi videot dob ki.



Nekem nagyon tetszene, ha tanulhatnék pl olyan gyakorlatokat, mint amit ebben a videoban a szürke ruhás gyerekek (nem tudom a nevét, formagyakorlat?):


http://www.youtube.com/watch?v=-yMh4NQrxBs


vagy ilyen:


http://www.youtube.com/watch?v=Yb1rAipuWNg



Tehát egy lágyabb, szebb, elegánsabb shaolin kung fu-ra gondolok, de azért legyen dinamikus.


Ah elnézést, ha érthetettlen vagyok, de teljesen kezdő vagyok.

2013. aug. 8. 19:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Chang Dung Sheng kung-fu? Pff....én csináltam ilyet anno, sima versenysport, nem egy nagy durranás. Levegő kékítés és némi judo dobás. Az ilyen youtube-os videókat nem érdemes nagyon nézni, mert igen csalókák.

[link]

Én ezt ajánlanám inkább, ott oktatnak Xing Yi-t is, az egy hölgy számára elég dinamikus, hatékony és még sem annyira túl kemény.


Vagy ott van Pesten még a Wudang is.

2013. aug. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hol van itt choy lee fut kung fu?

Szerintem sehol.

Wing tsun-t se semilyen wint-et nem ajánlok.

Sok féle sáska stílus van Bp-n legalább 3 .

2 északi és egy déli.

Aztán van shaolin kung fu és wudang is.

Van tai chi is és xingy quan is .

Ezek közül mi érdekelne?

2013. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van Chyo Li Fut Magyarországon!

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..

Az egyik válaszoló volt is egy ilyen edzésen Pesten.


Másrészt íme egy link, ami hitelesebb:

[link]


Szóval kedves előttem válaszoló, attól, hogy Te nem tudsz róla, az nem azt jelenti, hogy nincsen. Egyébként én magam is tanultam anno ilyet.

2013. aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
* Choy Li Fut
2013. aug. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Második link amit a kérdező linkelt oda ne az komolytalan szar még az állásuk is rossz.
2013. aug. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szerintem válaszd a Shaolin Kung Fu-t.
2013. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!